Technicky nejpokročilejší dron na světě

| Petr Minařík

Drony jsou skvělé na filmování – pokud nechcete záběry lepší než ve filmu. Nejlepší kamery pro filmy jsou většinou příliš těžké, než aby se s nimi dalo létat. Například vysokorychlostní digitální kamera Phantom Flex4K, váží téměř 7kg. Avšak ani to nezastavilo lidi z Brain Farm, aby ji vynesli do vzduchu.

Dron Aerigon s kamerou Flexi 4K | Zdroj: video

Dron Aerigon s kamerou Phantom Flex4K | Zdroj: video

Brain Farm jsou známí pořizováním záznamů z těch nejméně pravděpodobných míst, a nedávno připevnili Phantom Flex4K ultra HD kameru na brutální dronAerigon. Ten se řadí do kategorie heavy-lift dronů, což znamená, že unese těžké zátěže. Avšak ani tento dron nemá dostatek síly na to, aby vynesl do vzduchu kameru, která dokáže zachytit 1000 snímků za sekundu.

Proto lidé z Brain Farm dron trochu vylepšili a přidali mu na výstupu o 40% výkonu. Následně pak ještě přestavěli stabilizaci Aerigon, aby se na ní dala přidělat super pokročilá (a velmi drahá) kamera. Celá souprava potom stála neuvěřitelný 250 000$, což je asi 6,3 mil. Kč.
Navzdory všem očekáváním to fungovalo. Záznam vypadá zatraceně dobře. Avšak zpomalené záběry v 4K šíleně, a to v dobrém slova smyslu. Přesvědčte se sami na videu níže.

 

 

Zdroj: gizmodo.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse