Televizní kanál FOX Sports testuje drony pro živé televizní vysílání

| Petr Minařík

Stanice FOX Sports se uplynulý pátek spojila s Feld Motor Sports a HeliVideo Productions na soutěži Supercross, která se konala na stadiónu Lucas Oil v Indianapolis, aby zvážila možnost použití dronů pro živé televizní vysílání.

Tým HeliVideo Productions byl zodpovědný za řízení dronů. Stadiónem létaly 3 na sobě nezávislé drony, stejně jako pět jezdců z týmu Monster Energy AMA na svých motorkách. I když byly testy prováděny pouze poslední hodinu, všechny zúčastněné strany reálně zvažují možnost používání dronů při budoucích událostech.

Brad Cheney, ředitel technických operací, pro FOX Sports řekl:

„Dnes jsme ukázali, že drony nejsou pouze vylepšením v našem produkčním vybavení, ale jsou také připraveny k použití při produkci […] Schopnosti, které jsme dnes viděli, poskytnou nové a přesvědčivější záběry z akcí, bez žádného vlivu na zážitek ze stadionu.“

fox sports testuje použití dronu

Pro sportovní záběry byla pravděpodobně použita hexakoptéra DJI Spreading Wings S900 – ilustrační foto | Zdroj: DJI

Eric Shanks, prezident FOX Sports, provozní ředitel a výkonný producent potvrdil důvěru a zajistil, že budou drony nadále testovat i v jiných sportech. Řekl: „Jsme nadšeni tím, co jsme se při této živé simulaci přenosu naučili a jsme zvědaví, kam nás to dovede příště.“

DJI Spreading Wings S900 s držákem Zemnuse Z15-GH4

Neví se jistě, jaké drony byly použity pro vysílání, vypadá to na DJI Spreading Wings S900 a držák Zenmuse Z15-GH4 (HD), na kterém je upevněna 4K kamera Panasonic GH4.

Je pravděpodobné, že do příště dojde ve vybavení ke změně, aby co nejlépe vyhovovalo prostředí, ale existuje hrstka zajímavých možností, částečně i díky značně přizpůsobitelné platformě DJI. Mimoto by mohlo být zajímavé vidět, jestli se něco vyvine z toho, že se firma DJI připojila k systému Micro Four Thirds(standard pro konstrukci videokamer).

Další možností pro FOX Sports a ostatní média je kamera Olympus’ Open Platform, která umožňuje extrémní možnost přizpůsobení a to i při malých rozměrech.

Budoucnost sportovního vysílání je v dronech

Bez ohledu na testy stanice FOX Sports je třeba říct, že to není jediná stanice, která testuje možnost použití dronů pro živé televizní vysílání. Sledování sportovních přenosů tak může být za deset let úplně někde jinde.

Zdroj: imaging-resource.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Hexakoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse