Tento dron zůstane ve vzduchu, jak dlouho budete chtít

| Petr Minařík

Velkým problémem dnešních dronů je jejich krátká doba letu. Baterie se musí často dobíjet a je třeba dávat pozor také na teplotu prostředí. V zimě se totiž baterie vybíjí podstatně rychleji. Dobrou zprávou však je, že výrobce CyPhy Works vyrábí dron PARC, který dokáže létat hodiny.

Dron PARC od CyPhy Works | Zdroj: cyphyworks.com

Dron PARC od CyPhy Works | Zdroj: cyphyworks.com

Dron PARC není zcela nový. Tato bostonská společnost již dříve vyráběla verzi dronu pro armádu. Díky investicím však firma získala dostatek finančních prostředku (zhruba 548 milionů Kč) a rozhodla se, že bude dron PARC prodávat komerčně.

PARC je vybaven gimbalem s elektro-optickou/infračervenou kamerou. Dokáže sám vzlétnout a přistát.

Jak to funguje?

Jak je ale možné, že dron PARC vydrží létat hodiny? Oproti klasickým dronům je totiž pomocí mikrovlákna připojen ke zdroji energie. Díky vláknu se přenáší jak energie tak i data. V případě porušení nebo přerušení vlákna je v dronu zabudovaná také baterie. Nevýhoda dronu tkví v tom, že má omezený dosah (150 metrů).

Pokud tedy chcete dron, který dokáže provádět průzkumy na delší vzdálenosti, PARC asi nebude to pravé ořechové. Při pořizování dronu je potřeba dobře zvážit, za jakým účelem jej chcete používat.

Informace o ceně dronu PARC nebo jeho dostupnosti zatím nebyly zveřejněny. Avšak dá se očekávat, že PARC nebude patřit k těm levnějším dronům.

Zdroj: ubergizmo.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse