Test kamery DJI při nahrávání za tmy

| Igor Vlahovič

V dnešním testu si ukážeme možnosti kamery DJI na kvadrokoptéře DJI F315 Phantom 2 Vision+. Tato kamera je stejná i pro model F320.

Noční záběr na hrad Špilberk | Zdroj: droncentrum

Noční záběr na hrad Špilberk | Zdroj: droncentrum

Fotografie hradu Špilberk v plném rozlišení zde.

Kamera velmi dobře točí i fotí za dne a to nemusí být úplně jasné počasí. Dá se pohrát s nastavením jasu, ale jakmile s optikou jdete točit do šera a nebo tmy, začínají problémy.

Za šera již kamera točí i fotí velmi špatně. Bohužel je znát velký šum a to i na HD kvalitu a nejmenší počet snímků za sekundu.

Kamera DJI – pro hobby účelu dostačující

Naštěstí, pokud chceme točit či fotit dobře nasvětlený objekt, nemusíme až tak zoufat. Zde si kamera poradí s podmínkami poměrně dobře. Avšak i tak je potřeba trochu upravit její nastavení.

V následujícím videu vám ukážu, jaký vliv má dané nastavení na kvalitu obrazu videa a fota. Rozhodně není výhrou nastavit FULL HD, největší počet FPS a navíc pouze 85° úhel záběru. Naopak, v šeru a tmě je lepší menší rozlišení i menší počet FPS.

Postupně tedy uvidíte změnu šířky obrazu za letu, změnu FPS a také změnu světelnosti. Vyvážení bílé a ISO bude automatické.

Ještě před startem testu je potřeba zalepit přední červená ramena na dronu. Protože červené světlo kazí kompozici. Zejména, pokud kamera míří vodorovně na objekt.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse