Test kvadrokoptéry Galaxy Visitor 6
Nejnovější kvadrokoptérou od Nine Eagles je Galaxy Visitor 6. Testoval jsem před tímto již předchůdce 2 a 1. Co můžete očekávat od tohoto RTF setu?
Dron se dodává v potištěné kartonové krabici. Z popisu na obalu se dozvíme všechno potřebné. Po rozbalení je obsahem následující:
- sestavený dron Galaxy Visitor 6 včetně nasazených vrtulí
- náhradní vrtule
- RC vysílač 4 kanály běžící na 2,4 GHz
- baterie Li-Pol 1S 700 mAh
- USB nabíječ
- čtečka micro SD karet
- 2 GB micro SD karta
- 4 AA akumulátory do vysílače
- šroubovák
- návod
- Wi-Fi kamerka s připojením na mobilní telefon, nebo tablet
- držák telefonu a stínítko
Obdržíte vše potřebné pro okamžité létání. Než se dostanu k letovým vlastnostem a tomu, co jsem se strojem prováděl, podíváme se na funkce. Ty jsou oproti Galaxy Visitor 3 omezené. Nenajdete tu inteligentní ovládání, ani držení výšky. Na druhou stranu získáte velmi stabilní dron s možností náhledu toho, co vlastně točíte.
Začátek letu s Galaxy Visitor 6
Před každým letem je potřeba dát dron na rovnou podložku, zapnout nejdříve vysílač a až poté dron. Je potřeba počkat na rozsvícení indikační diody, tím je dron kalibrován a připraven ke startu.
Dále je možné volit mezi dvěma výchylkami. Dle mě není mezi nastaveními velký rozdíl. V silnějším větru si proto nezalétáte. V místnosti a bezvětří nebude problém. O stabilitu se stará 6 gyroskopů.
Kamera Galaxy Visitor 6
Kamera se připojuje pomocí Wi-Fi k telefonu. Když si stáhnete aplikaci od Nine Eagles s APP store, můžete vše ovládat přímo z přístroje. Můžete tak létat FPV a pomocí náhledu, kde máte přesný záběr. Ovšem nepočítejte s kvalitou pořízených záznamů. Jde o průměr, musí být hodně dobré počasí. Navíc, let pouze přes obrazovku mobilního telefonu je velmi obtížný. Obraz nemá stabilizaci, kvůli čemuž se stále pohybuje a třepe.
Délka letu Galaxy Visitor 6
Délku letu kvadrokoptéry jsem testoval dvěma způsoby. Poprvé s plným osazením, tedy i s kamerkou. Zde jsem se dostal na cca 13 minut letu.
Jakmile jsem však kamerku sejmul, doba letu se na základní akumulátor prodloužila na cca 16 minut. Poté jsem však pořídil Li-Pol 1S 1200 mAh. Zde jsem se dostal bez kamerky až na 20 minut letu, což považuji za výborný letový čas.
Shrnutí vlastností Galaxy Visitor 6
Odolnost dronu je hodně dobrá. To co jsem s ním prováděl včetně pádů na zem. I přes lehce ohnutou hřídel ozubeného hnacího kola stále létám naprosto stabilně. Vrtule se nekroutí a stále drží.
Jakmile jsem dron zakoupil, ihned jsem jej naimpregnoval přípravkem Nanoprotech Electric. Na nic jsem nečekal a zkusil jsem dron ponořit pod vodu. Dron v tomto testu obstál velmi slušně:
Od této doby naprosto bez potíží létám s dronem nad jezírky, přistávám na ně, driftuji po vodní hladině. A když se dron potopí? Ztratím řídící signál a musím jej vylovit.
Musím dávat pozor, aby se nedostaly velké nečistoty do ozubení. Protože zde není přímý náhon z motoru na vrtule. Ale oproti kvadrokoptéře GV3, kde se povolovaly pastorky na motorku, to zde nehrozí. Já to zatím při hrubém zacházení nezažil.
Galaxy Visitor 6 lze doporučit začátečníkům, protože se zde naučí základy ovládání. Foto i video je však jen průměrné, ale jde akceptovat. Dron je hodně odolný, ale do vody s ním můžete až po úpravách.
Cenová dronu se pohybuje okolo 3700 Kč s DPH.