Test letu kvadrokoptéry DJI F315 Phantom 2 Vision+ bez kompasu

| Igor Vlahovič

Otestoval jsem u dronu DJI F315 Phantom 2 Vision+ let bez zapnutého kompasu, a to ve všech třech letových režimech: GPS, ATTI a manuálu.

Kompas kvadrokoptéry DJI F315 Phantom 2 Vision+ | Zdroj: droncentrum

Kompas kvadrokoptéry DJI F315 Phantom 2 Vision+ (ilustrační foto) | Zdroj: droncentrum

Když jsem fyzicky odpojil kompas z podvozkové nohy a zapnul Phantoma, ihned po první startovací sekvenci začala zadní ramena svítit trvale červeně. V aplikaci DJI Vision, ale i v Litchi ihned vyskočila informace o chybě MCU desky: MC data error, MCU compass error.

V tomto případě nelze zahájit kalibraci kompasu a nevidíte zápis Home Pointu.

Z kvadrokoptéry jsem raději odebral kameru, abych eliminoval škody při možném pádu. Posléze jsem dron opět zapnul a začal testování.

1. Test v manuálu

Tento režim vypíná GPS i ATTI. Proto jsem očekával standardní chování stroje, se kterým v manuálu létám. Moje domněnka se následně potvrdila. Všechny směry řízení, stoupání a klesání fungovaly naprosto v pořádku.

2. Test v GPS

Přepnul jsem přepínač S1 do polohy GPS a mohl jsem s dronem vzlétnout. Ještě před startem jsem však na neutrál zkusil záběr motorů na všechny strany.

Po vzletu dron ihned letěl po směru větru, který ten den byl poměrně silný. Na větší vzdálenost se mi zdálo, že ani nedržel výšku a pomalu klesal k zemi. Každopádně směry ovládání byly beze změn. Kvadrokoptéra se dala řídit, ale s velkou opatrností.

3. Test v ATTI

Zbývalo otestovat poslední mód. Přepnul jsem tedy S1 do ATTI a opět provedl start. Zde se dron choval naprosto stejně jako při vypnuté GPS. Držel výšku a zachovány byly i směry ovládání. Zřejmě byl jiný tlak, protože i v tomto případě dron mírně klesal.

V každém případě nedoporučuji provádět let bez kompasu, protože v této chvíli dron:

  • nedrží polohu
  • při vypnutí vysílače se nevrátí na Home Point
  • nebude fungovat Go Home
  • je stížené ovládání

Průběh testu můžete vidět na následujícím videu.

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse