Těžební společnosti v Austrálii začínají využívat drony

| Petr Minařík

Nejdříve začaly největší australské těžební společnosti využívat auta a vlaky bez řidiče. Teď však své řady technologických řešení rozšířily o drony.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Doly, železnice a přístavy se rozprostírají na obrovských plochách. Je tedy logické, že se čím dál tím více začínají využívat drony ke kontrole vybavení, měření zásob rudy a k pečování o ekologické závazky těžebních společností.

Rostoucí využití dronů v průmyslu se projednávalo na konferenci v Perth (Západní Austrálie) 1. září. Sešly se zde těžební společnosti a regulační orgány vzdušné dopravy.

Razantní snížení nákladů a zvýšení efektivity

Greg Lilleyman, technologický a inovační vedoucí pracovník firmy Rio Tinto, řekl, že jeho společnost již začala využívat drony ke kontrole a měření různých aspektů dolů železné rudy a uhlí v Západní Austrálii a Queenslandu.

“Informace budou největším rozlišovacím faktorem mezi těžebními operacemi v minulosti a v budoucnosti. Drony mohou produkovat bohaté informace, aby nám umožnily lepší rozhodnutí,” prohlásil.

Když jsou drony vybaveny video nebo termálními kamerami, mohou společnostem pomáhat kontrolovat stroje a další kusy vybavení mnohem rychleji a levněji, než za použití lidí a helikoptér.

“Drony již využíváme ke kontrole našich pracovišť a inspekci vybavení, což jsou úkoly, které normálně představují obrovská rizika pro naše lidi. To vše se nám daří bez přerušení našeho běžného provozu,” řekl.

“Další inovativní využití, které jsme mimo tyto úkoly našli, je kontrola želvích hnízd a postřik plevele jako součást našich environmentálních programů.”

“Vidíme v dronech ohromný potenciál. Tato technologie nám pomůže rozšířit výhody firmy Rio Tinto za účelem vylepšení bezpečnosti a produktivity našeho provozu.”

Zdroj: smh.com.au

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse