Toto je nejmenší dron s termální kamerou na světě

| Petr Minařík

Německá společnost TeAx Technology představila nejmenší termální kameru pro drony na světě.  Spojením této kamery a kvadrokoptéry QR Ladybird V2 tak vznikl nejmenší dron s termální kamerou. Pojďme se společně podívat, co tato malá kvadrokoptéra, pojmenovaná jako ThermalCapture MiniAV, umí.

 dron-s-termalni-kamerou.jpg

Nejmenší kvadrokoptéra s termální kamerou na světě| Zdroj: video

Už jsme tu párkrát představovali drony, které jsou vybaveny termální kamerou. Jedním z nich je například GimBall. Cílem firmy TeAx však bylo vyvinout nejmenší, komerčně dostupnou termální kameru pro drony.

Vlastnosti ThermalCapture MiniAV

Po intenzivním vývoji se týmu TeAx nakonec povedlo tento cíl naplnit. Termální kamera byla následně připevněna na malou kvadrokoptéru QR Ladybird V2 a vznikl tak nejmenší dron s termální kamerou na světě.

Termální kamera váží pouhých 5 g. I přes to je však plně funkční a poskytuje analogové video. Video výstup je řešen pomocí formátu PAL nebo NTSC. Kamera nabízí rozlišení 160×120 případně 80×60 pixelů. Tuto kameru lze připevnit na jakýkoliv dron, jež zvládne uzvednout alespoň 5 g.

Cena kvadrokoptéry s termální kamerou o rozlišení 80×60 je stanovena na 689 € (zhruba 18 700 Kč). Verze 160×120 je poté o 200 € dražší, v přepočtu tedy vyjde na 24 tisíc Kč. Doba letu dronu se pohybuje okolo 7 minut a dle výrobce se dá využít všude, kde je potřeba rychlý termální náhled.

 

 

Zdroj: thermal-capture.com 

Kategorie: Články

Štítky: Dron s termalní kamerou

Komentáře (0)Vstup do diskuse