Trikoptéra ve stylu steampunk

| Petr Minařík

Drony jsou čím dál tím populárnější, a tak není divu, že se mnoho kutilů pouští do svých vlastních projektů. Příkladem je i Scott, který se podělil o fotografie své trikoptéry ve stylu steampunk na fóru diydrones.com.

Téměř dokončená trikoptéra ve stylu steampunk | Zdroj: diydrones.com - Skyview Creative1

Téměř dokončená trikoptéra ve stylu steampunk | Zdroj: diydrones.com – Skyview Creative1

Znovuzrození rozbité trikoptéry

Scott se rozhodl, že si ze své staré trikoptéry, kterou měl z e-shopu Hobby King, postaví novou, vlastnoručně vytvořenou trikoptéru. Když totiž jednoho dne létal ve výšce okolo 45 metrů, zlomila se mu zadní vrtule. Poté samozřejmě následoval pád a trikoptéra byla na odpis.

Jenomže Scott nechtěl trikoptéru jen tak vyhodit do popelnice a začal přemýšlet nad tím, že by vytvořil nový design svého letounu ve stylu “steampunk”. Jelikož Scott chodí do zaměstnání, mohl na svém stroji pracovat pouze tehdy, když měl čas, proto mu zabralo nějakou dobu (zhruba půl roku), než trikoptéru dokončil.

Stále je co vylepšovat

I přesto, že trikoptéra vypadá hotově, dle slov Scotta je stále co vylepšovat. Musí ještě udělat letové testy a upravit nastavení controlleru před tím, než začne opět létat FPV. Byla by smůla, kdyby kvůli ukvapenému startu a špatnému nastavení přišla jeho veškerá práce vniveč.

Gimbal trikoptéry, který lze natáčet | Zdroj: diydrones.com - Skyview Creative1

Gimbal trikoptéry, který lze natáčet | Zdroj: diydrones.com – Skyview Creative1

Konstrukce trikoptéry

Jediná část, která zbyla ze staré trikoptéry (kromě elektroniky), byla hliníková ramena. Všechny ostatní součástky jsou vytisknuty na 3D tiskárně z ABS plastu. Ovládání vybočení již není na zadním ramenu. Scott jej totiž integroval do celého ramene.

Zadní rameno trikoptéry, které se dá celé vyhnout | Zdroj: diydrones.com - Skyview Creative1

Zadní rameno trikoptéry, které se dá celé vyhnout | Zdroj: diydrones.com – Skyview Creative1

Dvě přední ramena jsou připevněna snadno odnímatelným systémem tak, aby se dala rychle a snadno složit.

Baterie se vleze přesně do trupu a obsahuje víko, které zakrývá kabeláž.

Prostor pro baterii a víko baterie | Zdroj: diydrones.com - Skyview Creative1

Prostor pro baterii a víko baterie | Zdroj: diydrones.com – Skyview Creative1

Všechny díly jsou připevněny malými šroubky a mohou být velmi rychle oddělány, aby bylo možné, dostat se k elektronice. Kryty z velmi lehkého, balzového dřeva padnou na místa a jsou odvzdušněné, takže se nepřehřeje elektronické řízení otáček (ESC).

Kryty elektronického řízení otáček, které jsou navrženy tak, aby se ESC nepřehřívalo | Zdroj: diydrones.com - Skyview Creative1

Kryty elektronického řízení otáček, které jsou navrženy tak, aby se ESC nepřehřívalo | Zdroj: diydrones.com – Skyview Creative1

V budoucnu se můžeme těšit i na video, které Scott v současné době chystá.

Zdroj: diydrones.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse