„Zlomyslný“ dron Tyrone od studia Chaotic Moon

| Petr Minařík

Lidé ze studia Chaotic Moon jsou velmi kreativní a mají plno nápadů. Jedním z nich je i dron Tyrone, který umí sprejovat barvu nebo šlehat plameny. Zní to bláznivě že? Avšak Tyrone je naštěstí mnohem méně nebezpečný, než jejich předchozí „taser dron“.

"Zlomyslný" dron Tyrone | Zdroj: video

„Zlomyslný“ dron Tyrone | Zdroj: video

Tyrone dron se od ostatních dost liší. Místo toho, aby nesl kameru, je vybaven sprejem na grafity. Bohužel, těsně poté, co lidé z Chaotic Moon stihli odprezentovat svůj dron na SXSW konferenci, Austinská policie rozhodla, že nechce nad městem žádné drony. Jak si asi dokážete představit, selhal i plán firmy na zapálení panáka dronem. Ale společnost přišla s řešením: Nahradila sprej s barvou, serpentýnami ve spreji a přesunula se do vnitřních prostor.

Dron sice dělá pořád binec, ale aspoň nevytváří tolik toxických výparů a ničí oblečení už není permanentně obarveno barvou. Navíc není tak nebezpečný jako dron s „plamenometem“. Plamenomet byl ovládán snadným zmáčknutím tlačítka na dálkovém ovládání. Nebylo zapotřebí žádného speciálního programování nebo vlastního hardwaru. Pár potřebných částí bylo jednoduše vytisknuto na 3D tiskárně Maker Bot Replicator 2x.

Existuje také aplikace na bázi majáku, která by umožnila dronu letět na místa označená digitální značkou a dron by poté na místě zanechal nasprejovanou značku. Sice zatím neexistuje fungující prototyp, ale můžete se na tento zajímavý nápad podívat na videu níže.

 

 

Zdroj: engadget.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse