Umění tvořené drony

| Petr Minařík

Jako jakýkoliv jiný produkt lidské mysli není překvapením, že se i drony staly technologií zahrnutou v umění. Od vizuálních médií, po hudbu a tanec, hledají umělci nové způsoby vyjadřování v mírném hukotu kvadrokoptér.

„V umění se zároveň nacházíme i ztrácíme.“ ― Thomas Merton

Umělec KATSU představil kolekci abstraktních maleb vytvořených drony při show v Silicon Valley Contemporary. KATSU vyvinul dron, který dokáže používat barvu ve spreji, kterou může nanášet díky dálkovému ovládání.

Co dělá malby dronem tak unikátní, je to, že vrtule dronu způsobují rozstříknutí barvy směrem doprava, což poté vypadá jako tah štětcem.

Dron vytvořený umělcem KATSU | Zdroj: wikipedia.com - KATSU

Dron vytvořený umělcem KATSU | Zdroj: wikipedia.com – KATSU

Tanec s drony

Před nedávnem jsme také zveřejnili článek, kde drony tančí „Shadow“ balet s lidmi. Tento projekt vznikl spojením umělce Daita Manabe a tanečního sboru Elevenplay.

"Shadow" balet s drony

„Shadow“ balet s drony

Drony jako hudebníci

Ve světě bicích automatů a automaticky se ladících zázraků není překvapením, že si drony dělají dobré jméno i ve světě hudby.

Společnost KMel Robotics zveřejnila video, kde demonstruje, jak skupina autonomních dronů hraje na hudební nástroje. Jako se všemi druhy umění bude lepší, když se podíváte na nějaký důkaz (video níže).

 

 

Zdroj: dronelife.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse