Unikátní hexakoptéra ALTA od firmy Freefly

| Petr Minařík

Společnost Freefly se spojila s komunitou kameramanů a tisíce hodin testovala dron, aby vyvinula zcela nový způsob létání. Od Synapse Flight Controlleru po dokonalou integraci MōVI stabilizátorů, poskytuje ALTA filmařům výkon potřebný k natáčení ze vzduchu.

Hexakoptéra ALTA | Zdroj: freeflysystems.com

Hexakoptéra ALTA | Zdroj: freeflysystems.com

Klíčové funkce hexakoptéry ALTA

Ready to fly
Hexakoptéra Freefly ALTA je navržena tak, abyste si užili život jako elitní kameraman. Přichází v robustním balení, dále ji stačí jednoduše rozložit a letět. Firma Freefly navrhla systém od základu tak, aby šlo bezproblémově integrovat Synapse Flight Controller a MōVI stabilizátory.

Držák kamery na horní straně dronu
Radikální design otevřel nový způsob filmování ze vzduchu. Hexakoptéra ALTA může létat s držákem jak pod, tak i nad tělem, což umožňuje zcela unikátní perspektivu.

Hexakoptéra ALTA s držákem kamery na horní straně | Zdroj: video

Hexakoptéra ALTA s držákem kamery na horní straně | Zdroj: video

Rychlé nastavení
Skládací karbonové vrtule a skládací ramena vám umožní vytáhnout hexakoptéru z krabice a během pár minut s ní začít létat.

Vysoký výkon
Efektivní, výkonné a na zakázku navržené motory dosahují perfektní rovnováhy mezi výkonem a efektivitou a stanovují nový standart pro „heavy lift“ stroje. Hexakoptéra unese s přehledem a spolehlivostí kamery jako například RED Dragon, Sony F55 a ALEXA Mini. Celková přidaná zátěž hexakoptéry může vážit až 6,8kg.

Synapse – inteligentní letové ovládání
Systém letového ovládání Freefly Synapse reprezentuje novou úroveň řízení, preciznosti a spolehlivosti bezpilotních systémů. Systém kombinuje vysoce kvalitní senzory s vlastními řídícími algoritmy, aby s lehkostí umožnil uživatelům komplexní let. Je vybaven displejem, velkou šířku pásma řízení polohy, živými grafy, duálními přijímači a byl roky testován nejlepšími průmyslovými piloty.

Optimalizace pro integraci MōVI
Hexakoptéra ALTA je navržena pro sérii stabilizátorů kamer MōVI, se schopností natáčet ze vzduchu. V případě potřeby lze okamžitě sundat stabilizátor a začít natáčet manuálně.

drzak-kamery-alta

Držák MōVI | Zdroj: freeflysystems.com

Ultralehký rám
Robustní a lehký – to byly dva hlavní cíle při vývoji rámu ALTA. Firma používá nejsilnější a nejlehčí dostupné materiály, aby minimalizovala váhu hexakoptéry, která se posléze promítne v době letu s těžšími kamerami.

Pokročilý systém izolace vibrací
Rafinovaný systém izolování vibrací chrání před vysokofrekvenčními otřesy ALTA dronu. To umožňuje zachycovat hedvábně hladké záběry.

Nová generace distribuční jednotky
Vnitřní distribuční jednotka je izolovaná, takže je imunní vůči nepříznivému počasí. Nabízí čtyři 12V napájecí kabely pro LEDky, další pro příslušenství, a rovněž také pro integrované spoje průmyslových FPV systémů.

Tichá technologie pohonu
Díky špičkové technologii je hexakoptéra tichá a nabízí precizní a efektivní řízení vrtulí.

Záznam dat
Vysokorychlostní záznam dat umožní uživatelům analyzovat kritické letové údaje.

Uživatelsky přizpůsobitelné LED diody
Přizpůsobte si LED diody vaší ALTA hexakoptéry tak, aby vyhovovaly vašim prioritám, pomocí ALTA aplikace.

Dron ALTA můžete vidět v akci na následujícím videu.

 

 

Zdroj: freeflysystems.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse