V Indii proběhla donáška burgeru dronem

| Petr Minařík

Stále další a další společnosti testují drony, většinou kvadrokoptéry, pro donášku jídla a zboží. Tentokrát proběhl test donášku burgeru v Indii.

donáška burgeru v indii

Robotické kleště na kvadrokoptéře DJI Phantom 2 Vision + | Zdroj: video

Příspěvek společnosti 1 Martian Way z blogu dji.com:

„Náš tým sestavil dron, který umí cíleně upustit burger. K tomuto účelu jsme upravili dron Phantom 2 Vision +, ke kterému jsme přidali vlastní uchopovací zařízení a elektroniku.

Upravili jsme DJI Phantom 2 Vision + tím, že jsme jej vybavili robotickými kleštěmi a elektronikou. Kleště se vzdáleně spouští pohybem kamery, zatímco se kvadrokoptéra ovládá skrze DJI Vision aplikaci. Video níže obsahuje celý technický popis tohoto módu.

 

 

Daný projekt jsme stihli v časové ose dvou týdnů, provedli jsme mnoho provozních zkoušek a úprav a otestovali jsme i zatížení, zda je Phantom vůbec schopný zvednout „Whopper burger“. Pracovali jsme 20 hodin denně po dobu dvou týdnů i v noci, a úspěšně jsme provedli první ostrý start v indickém Burger Kingu, který se nachází v nákupním centru Phoenix Mall v Mumbai. Událost měla velký úspěch a všichni byli s výsledky dronu v akci velmi spokojeni.

Cílem bylo udržovat dron ve vzduchu, zatímco vítěz soutěže o Whopper burger čekal o patro níže na to, až mu jej dron upustí přímo do náruče. Sláva Phantomu!“

Zdroj: DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse