V Nigérii proběhlo první úspěšné doručení pomocí dronu

| Petr Minařík

Obchodnímu řetězci Yudala se v Nigérii podařilo úspěšně doručit zboží pomocí dronu při tzv. černém pátku. K těmto účelům byla použita kvadrokoptéra DJI Inspire 1. Celá akce proběhla 27. listopadu 2015.

Pro doručení pomocí dronu byla využita kvadrokoptéra Inspire 1 | Zdroj: facebook.com - Yudala

Pro doručení pomocí dronu byla využita kvadrokoptéra Inspire 1 | Zdroj: facebook.com – Yudala

Objednaným produktem byl mobilní telefon Nokia Lumia. Objednala si jej Yetunde Lawal, jedna ze zaměstnankyň Access Bank, která na stránkách Yudala nakupovala vůbec poprvé.

Dron vzlétl z centrály Yudala v Redemption Crescent, ve městě Lagos. Za přítomnosti médií letěl dron naložený balíkem ke kanceláři Gbagada-Oshodi Expressway v Access Bank. Cestu snímala také kamera umístěná přímo na dronu. Mobilní telefon byl následně doručen přímo před banku.

Na místě doručení čekal zaměstnanec společnosti Yudala, aby provedl fakturaci a následně balík předal zákazníkovi.

“Jsem extrémně potěšen a v současné chvíli postrádám slova k popsáni toho, jak se cítím. Být první osobou, které bylo v Nigérii zboží doručeno dronem je opravdu výjimečné. Jedná se o velmi inovativní koncept v evoluci internetových obchodů v zemi. Jsem si jist, že i další firmy budou chtít vyzkoušet doručení pomocí dronu,” řekla Yetunde Lawal.

“Yudala splnila a předčila moje očekávání. Nyní mohu všem mým kolegům, přátelům a rodině Yudalu jen doporučit,” dodala nadšeně.

Bohužel zatím nemáme informace o tom, zda bude doručování pomocí dronu v Nigérii probíhat komerčně, avšak i přesto se jedná o krok kupředu a další demonstraci, že doručování dronem klepe na dveře.

Zdroj: vanguardngr.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse