V San Franciscu zakázali létání s drony během letecké show

| Petr Minařík

V San Franciscu se od 5. do 12. října koná letecká show Fleet Week. Kvůli této události je zakázáno létání s drony. Zakázaná letová zóna byla vytvořena především pro zajištění bezpečnosti účastníků a diváků.

Logo letecké show Fleet Week | Zdroj: facebook.com - Fleet Week SF

Logo letecké show Fleet Week | Zdroj: facebook.com – Fleet Week SF

Rozsah zákazu

Létání s drony je zakázáno v okruhu zhruba 9 kilometrů okolo místa konání letecké show a bude trvat od čtvrtka do neděle.

Kdokoliv, kdo poletí s letounem, nebo bude pilotovat dron v této oblasti, může podle Federální letecké správy očekávat pokutu ve výši až 10 tisíc dolarů (242 tisíc Kč).

Drony jsou zakázány od 11:00 do 17:00 hodin a to ve dnech pátek až neděle.

Mluvčí Federální letecké správy, Ian Gregor, řekl, že je důležité, aby si veřejnost uvědomila jednu věc: “Drony a letecká show Fleet Week se nemohou míchat.”

Ačkoli se může zdát, že se zákaz vztahuje pouze na drony, opak je pravdou. V oblasti mají zakázáno létat i letadla s posádkou.

Strach ze srážky?

Podobné zákazy jsou většinou vydávány zejména ze strachu kolize dronů s letadly. Před několika měsíci byl totiž zaznamenán případ, kdy musela přistát helikoptéra hasící lesní požár, protože pilot spatřil asi 7 dronů. Důvodem přistání byl právě strach ze srážky. Požár při tomto požáru zničil přes 1700 hektarů lesa a několik domů.

“Kolize dronu s helikoptérou by mohla způsobit poškození a následný pád helikoptéry. Nedělejme profesi pilota hasičského vrtulníku ještě nebezpečnější,” řekl jeden z pilotů.

Federální letecká správa očekává, že se do konce tohoto roku prodá až milion dronů, což není zrovna malé číslo. Proto není divu, že obavy z kolizí rostou a jsou vydávány zákazy pro létání s drony.

Zdroj: sanfrancisco.cbslocal.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse