V Singapuru otestovali doručování jídla dronem

| Petr Minařík

Lidé provozující aplikaci Foodpanda pro objednávání jídla otestovali doručování jídla dronem v Singapuru. Pokud by se Foodpandě podařilo doručování dronem úspěšně rozjet, získala by obrovský náskok před konkurencí.

O Singapuru ve spojení s drony neslyšíme poprvé. Možná si ještě pamatujete na restauraci, kde mají místo číšníků drony, nebo testování doručení dronem prováděné singapurskou poštou. Singapur se tak řadí mezi státy, kde to s drony myslí vážně. 

Co by drony Foodpandě přinesly?

Ředitelka Foodpandy pro Singapur, Emma Heap, prohlásila: „Neustále hledáme nejvhodnější a nejrychlejší způsoby objednávání jídla online. Kvůli provozu však existují limity, které s klasickou dopravou nedokážeme překonat. Díky dronům bychom však byli schopni doručit jídlo do 30 minut.“ 

Při doručování jídla dronem však bude potřeba zvládnout mnoho výzev. Například panorama Singapuru se skládá z mnoha výškových budov. Bude tedy třeba vyřešit, jak se budovám s dronem vyhnout a to tak, aby byl provoz dronů autonomní. 

Mezi další výzvy patří integrace do samotného vzdušného prostoru. Jak zajistit, aby se drony nestřetly například se záchrannými či policejními vrtulníky? Ve větším měřítku (doručování mezi vesnicemi/městy) by pak mohly nastat střety dronů s letadly a jinými létajícími objekty (např. horkovzdušnými balóny). 

Pokud by se Foodpandě povedlo splnit výše uvedené, zbývá poslední krok. A to přesvědčit úřady o tom, že je doručování dronem bezpečné, což se zatím nepovedlo například ani americkému gigantovi Amazon. V případě, že vše půjde podle plánu, získá Foodpanda obrovskou konkurenční výhodu a bude i nadále rozšiřovat svůj byznys. 

Zdroj: cnbc.com

Kategorie: Články

Štítky: Doručení dronem, Singapur

Komentáře (0)Vstup do diskuse