Vandal dronem poničil billboard v New Yorku

| Petr Minařík

Notoricky známý umělec KATSU je tu znovu. Ale tentokrát na větším plátně. Minulou středu letět KATSU se svojí kvadrokoptérou DJI Phantom a posprejoval tvář Kendall Jenner na billboardu Calvin Klein v New Yorku. Je to jeden z prvních případů, kdy byl dron využit k veřejnému vandalizmu.

Posprejovaný billboard dronem upraveným grafity umělcem KATSU | Zdroj: video

Posprejovaný billboard dronem upraveným grafity umělcem KATSU | Zdroj: video

KATSU řekl serveru Wired: „Je vzrušující vidět první potenciální využití dronu jako nástroj pro vandalismus.“ Podle Wired, byl kousek efektivním důkazem konceptu „grafity dronu“. KATSU doufá, že jej uvede na trh „velmi brzy“.

Detaily jsou tajné, ale KATSU pracuje na malování drony už nějakou dobu. Nedávno jsme zveřejnili článek, kde jsou zmíněny i obrazy vytvořené jeho dronem.

Avšak jako průsečík dronů a soukromí, existují zákony, které platí pro pachatele bez ohledu na metodě, jakou při vandalizmu použili.

Od modelky Kendall Jenner nebo firmy Calvin Klein zatím nebyla zveřejněna žádná zpráva, ale pokud reklamní agent může používat nejnovější technologie, aby změnil svoji reklamu na nápadnou, jak jen to je možné, proč by nemohl KATSU?

 

 

Zdroj: dronelife.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse