Velká Británie odsoudila muže za porušení regulací při létání s dronem

| Petr Minařík

Drony jsou stále levnější a výkonnější. Není tedy žádným překvapením, že s nimi létá čím dál tím více lidí. Je tedy logické, že čím více lidí s drony létá, tím větší je pravděpodobnost porušení nějakých regulací. Nedávno se objevila zpráva o tom, jak studentův dron narazil do stadionu.

Ilustrační foto | Zdroj: stocksnap.io

Ilustrační foto | Zdroj: stocksnap.io

Vláda Velké Británie před pár dny usvědčila Nigela Wilsona, 42 let starého obyvatele Nottinghamu, který opakovaně létal nad zaplněnými fotbalovými stadiony a památkami. Wilson prosil o odpuštění, avšak porušil sekce 166 a 167nařízení zvaných Air Navigation Order 2009. Výsledkem je pokuta 1800 Britských liber (asi 66 tisíc Kč), a dvouletý zákaz létání s dronem, jeho vlastnění nebo asistování při létání.

Wilson byl nejblíže tomu, kdy mohl někoho zranit, minulý rok v září. Letěl se svým dronem nad stadionem Liverpoolu. Vystrašení koně policistů se vzpíraly hned vedle přeplněného chodníku. Záznam jeho videa pak následně nahrál na server YouTube (video dole).

“Jak se drony stávají rozšířenější, je důležité, aby jejich uživatelé pochopili, že existují přísné regulace o tom, kde a jak mohou létat. Policie ve spolupráci s CAA (Úřad pro civilní letectví) bude stíhat kohokoli, kdo tato pravidla nerespektuje,” řekl vrchní inspektor Nick Aidworth, který je vedoucím důstojníkem Metropolitní policie v záležitosti zneužití dronů. “Létání s dronem nad oblastmi s hustým provozem nebo budovami může způsobit velké problémy, co se týče bezpečnosti. Wilson vystavil mnoho lidí nebezpečí. Tento trest by měl sloužit jako varování všem, kteří přemýšlejí o podobných věcech a ignorují regulace.”

 

 

Zdroj: theverge.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse