Vědci vyvíjí software pro řízení droní dopravy
Zdá se, že je dobrý nápad, pracovat na nějakém druhu software, který bude sloužit pro řízení droní dopravy. Vždyť zájem o služby využívající drony velmi rychle stoupá. Vypadá to, že jsme se nyní díky University of Nevada, Reno dočkali. Vyvinuli tam totiž software, jež dokáže udržet drony v navzájem bezpečné vzdálenosti.
Ačkoli Federální letecká správa udává, že drony nesmí létat ve výšce větší než 150 metrů (v USA), jejich popularita nadále roste. Vědci pracující pod záštitou projektu NASA* vyvinuli také metodu, jak dronům určit letovou cestu.
*Projekt s originálním názvem ‚Ames Unmanned Aerial Systems Traffic Management project’
“Budeme potřebovat navrhnout systém, aby se drony navzájem autonomně vyhýbaly. Mimo to bude potřeba systém pro vytvoření dopravních “vzorců” nebo navigačních protokolů, které v první řadě zajistí, že do sebe drony nevrazí,” řekl Richard Kelley, vedoucí vědec vyvíjející software.
Software, který tým nyní vytvořil, je potřeba společně s NASA integrovat, poté bude moci začít testování v reálném čase.
Kelley pokračuje: “Vyřešení toho, jak bezpečné budou bezpilotní operace v nízkých výškách je zásadní pro budoucnost bezpilotních letů ve Spojených státech amerických. Projekt NASA je klíčem k dosažení této budoucnosti, a já mám to štěstí, být jeho součástí.”
Vzhledem k tomu, že drony jsou používány pro komerční účely i mimo doručovacích systémů, dává tento systém smysl. Nahrává totiž tomu, že se v brzké době dočkáme doručování pomocí dronů, protože bude vyřešen zásadní problém: Jak zajistit, aby se drony nesrazily navzájem nebo s nějakou překážkou?
Zdroj: thenextweb.com