Velká Británie bude hostit mezinárodní filmový festival dronů

| Petr Minařík

Dronefest je mezinárodní filmová a fotografická soutěž, která vyvrcholí jednodenním festivalem. Jedná se o vůbec první festival svého druhu na území Velké Británie.

Logo mezinárodního filmového festivalu Dronefest | Zdroj: dronefestival.co.uk

Logo mezinárodního filmového festivalu Dronefest | Zdroj: dronefestival.co.uk

Soutěž Dronefest v současné době probíhá a to již od září. Tvorbu je možné zasílat do 13. prosince. Dronefest hledá inovativní, kreativní a neobyčejné letecké filmy a fotografie zachycené pomocí dronů. Kategorií je mnoho (viz níže) takže si každý přijde na své. Své příspěvky mohou zasílat jak amatéři, tak profesionální filmaři. Čekají na ně bohaté ceny. Výherce kategorií zvolí odborná porota.

Dronefest se bude konat v Londýně současně s výstavou SkyTech 2016 Drone Expo 27. ledna 2016. Budou zde probíhat projekce filmů a fotografií, předávání cen a různá interview.

Kategorie

V rámci filmového festivalu Dronefest se bude soutěžit v následujících kategoriích:

Filmové kategorie:

Showreel – Chcete předvést váš sestřih nejlepších záběru z dronu? Ukažte vaše dovednosti v této kategorii.

Lifestyle – Natočili jste nějaký nezapomenutelný moment vašim dronem? Nějaký extrémní sport, zajímavé lidi nebo místa? FPV závod? Pak je tato kategorie právě pro vás.

Divy světa – Kategorie ‘Divy světa’ je jednoduše o záběrech otevřených prostorů, neobyčejných pobřežních scenériích nebo dechberoucích panoramatech.

Amatér – Organizátoři myslí také na začátečníky. Proto i pro ně vyhlásili samostatnou kategorii.

Kategorie fotografií:

Krajiny a příroda – Drony jsou perfektní pro zachycení našich vztahů s přírodou. Na našem Facebooku mimochodem často sdílíme fotografie s podobnou tématikou.

Lidé a místa – Tato kategorie je věnována naší interakci se světem kolem nás.

Architektura – Zapouzdřete krásu designu a inženýrství v této kategorii. Jejím cílem je prokázat vaši dovednost vystihnout krásy architektury.

Vy a váš dron – Pokud vaše fotografie nelze zařadit do žádné z kategoriích výše, možná se budou hodit právě sem. Můžete se zde pochlubit tím, jak jste se k létání s dronem dostali nebo jaký je váš vztah k dronům.

Speciální kategorie:

‚Best in Festival’ – Speciální kategorií na tomto festivalu je Best in Festival. Do této kategorie se však nemůžete přihlásit samostatně. Vítězný snímek bude vyhlášen ze všech přihlášených tvoreb.

Zdroj: dronefestival.co.uk

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse