Výměna LED & MC desky u dronu DJI F309 Phantom 2

| Igor Vlahovič

Nedávno mne kontaktoval jeden majitel kvadrokoptéry DJI F309 Phantom 2. Tomu se po nehodě nezdařilo osadit dron gimbalem FY Mini 3D. Na základní desce dronu vyhořel jeden tištěný spoj. Byl jsem tedy požádán, zda bych se na gimbal nepodíval a nevyměnil LED & MC desku za novou.

LED & MC deska | Zdroj: droncentrum

LED & MC deska | Zdroj: droncentrum

Po obdržení dronu jsem jej prvně zkusil zapnout. Kupodivu se vše tvářilo naprosto v pořádku. Ale je to dron, který brázdí vzduch. Nelze létat s defektním dílem. Proto jsem objednal novou desku.

Průběh výměny LED & MC desky

Připojil jsem gimbal k externímu zdroji napájení, avšak nejevil známky života. I když na první pohled nebyl poškozen, pravděpodobně došlo ke zkratu jeho řídící desky. Zde tedy moje práce nemohla pokračovat.

Nicméně deska došla velmi brzy, a proto jsem ji mohl hned vyměnit. Bylo třeba otevřít plastový trup Phantoma 2, odpojit regulátory a další konektory. Dále jsem vyjmul modul Phantom 2, a na závěr odpájel regulátory a napájecí kabely.

Posléze stačilo povolit čtyři šroubky, které LED & MC desku drží a je možné instalovat novou.

Jakmile byla na svém místě s již připevněným modulem Phantom 2 (musí být ve správné poloze), bylo možno opět naletovat kabely napájení a regulátory. Pozor jsem si dal zejména na důkladné propájení a studené spoje.

Na závěr je potřeba opět zapojit všechny konektory včetně GPS modulu. Dron poté mohl podstoupit test. Pro jistotu jsem však Phantom 2 připojil k PC a provedl pokročilou kalibraci. Následně jsem zkontroloval další nastavení, aktivoval letový režim NAZA namísto Phantom 2 a aktivoval pokročilé inteligentní ovládání.

Při letu i zátěžovém testu vše dopadlo pořádku.

Komentáře (0)Vstup do diskuse