Výměna regulátoru na kvadrokoptéře F450

| Igor Vlahovič

Při zapnutí mojí F450 jsem se začal setkávat s jevem, že se mi správně neaktivoval jeden regulátor AFRO 30 SimonK (software) po zapnutí akumulátoru a startu řídící desky KK 2.0. Stačilo však model vypnout a znovu zapnout a vše bylo v pořádku.

Kvadrokoptéra F450 při výměně regulátoru | Zdroj: droncentrum

Kvadrokoptéra F450 při výměně regulátoru | Zdroj: droncentrum

I když za letu problémy nenastaly, závada se opakovala. Jednoho dne však zcela přestal fungovat regulátor a po zapnutí pouze červeně a zeleně poblikávaly diody.

K regulaci však není podrobný manuál a tak jsem netušil, co tato signalizace znamená. Začal jsem tedy i s kolegy zkoumat zapojení a studené spoje. Nic nepomáhalo.

Doma jsem nakonec vyměnil celý kabel vedoucí k základní desce. Avšak ani tento pokus nepomohl.

Že je závada v regulátoru a ne například v desce se podařilo zjistit vylučovací metodou. Stačilo zapojit do slotu pro motor číslo 1 jiný regulátor a zjistilo se, že regulace funguje korektně a napájena je i deska.

Proto jsem objednal nový regulátor z jednoho českého internetového obchodu a provedl jednoduchou výměnu. Ovšem musel jsem demontovat horní plato, abych se pohodlně dostal k pájecím ploškám pro napájení regulátoru a osvětlení ramen.

Nový regulátor | Zdroj: droncentrum

Nový regulátor AFRO 30A SimonK | Zdroj: droncentrum

Pak již stačilo opět připevnit kabely a regulátor stahovacími páskami a vyzkoušet funkčnost. Vše po tomto úkonu bylo plně funkční a následně to potvrdil i krátký testovací let doma.

Průběh výměny regulátoru můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Po výměně následoval testovací let:

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse