Za létání s dronem blízko lesních požárů hrozí v Austrálii vysoká pokuta

| Petr Minařík

Pokud míříte v blízké době do Austrálie, měli byste se mít na pozoru. Za létání s dronem blízko lesních požárů tam totiž hrozí pokuta 9000$ (asi 222 tisíc Kč).

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Asi se ptáte, proč je pokuta tak vysoká. Odpověď je jednoduchá. Blíží se totiž sezóna lesních požárů. Dá se tedy očekávat, že bude nasazeno mnoho helikoptér, které budou s lesními požáry bojovat. Na tuto pokutu upozornil Bezpečnostní orgán civilního letectví (CASA) v Austrálii jako součást kampaně “Don’t go there”.

Možná kolize dronů s helikoptérami

Úřad připomíná lidem vlastnící drony, aby si dávali pozor, protože hrozí kolize jejich dronů se zasahujícími helikoptérami nebo hasiči. CASA varuje, že se hašení může přerušit, pokud bude v okolí požáru spatřen dron. Tím by se mohly požáry vymknout kontrole a způsobit tak ještě větší škody.

Jen za minulou sezonu shořelo v jihozápadním regionu Austrálie zhruba 147 tisíc hektarů lesa, což je asi 35% oblasti, kterou spravuje oddělení ‘The Department of Parks and Wildlife’. Za tento rok dle slov ministerstva životního prostředí, Alberta Jacoba, shořelo již 50 tisíc hektarů.

Kampaň mimo jiné vybízí obyvatele, aby připravili své pozemky na léto. Joe Francis, ministr záchranné služby, řekl: “Lesní požáry mohou vzniknout kdekoliv a kdykoliv. Pro všechny v tísni je tedy zásadní, aby měli plán a udělali všechno proto, aby uchránili sebe, své rodiny a pozemky.”

Minulou sezonu čelili hasiči napříč západní Austrálií více než 3900 požárům.

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse