Vzdělávací souprava Eedu

| Petr Minařík

Eedu je souprava, která byla vyvinuta s jednoduchostí v mysli. Jedná se o skládací kvadrokoptéru, primárně určenou pro vzdělávání v oblasti robotiky. Tento projekt právě běží na serveru Kickstarter. Jeho autoři shání prostředky pro další vývoj a propagaci.

Kvadrokoptéra Eedu | Zdroj: skyworksas.com

Zkompletovaná kvadrokoptéra Eedu | Zdroj: skyworksas.com

Výrobci chtěli vytvořit něco nového, něco, co se bude odlišovat od ostatních dronů. Jejich cílem bylo, udělat z uživatelů zároveň i vývojáře. Při svých pozorováních mezi studenty zjistili, že jsou studenti aktivnější, když se na nějakém projektu mohou sami podílet.

Jak to celé funguje?

Celý proces by se dal shrnout do třech kroků:

  1. Nejdříve musíte kvadrokoptéru složit. Kvadrokoptéra je kompatibilní s hardwarem od Arduino nebo jakémkoliv open source hardwarem.
  2. Následně je třeba ji pomocí softwaru Forge (součást soupravy) naprogramovat.
  3. Nakonec s dronem můžete létat.

Klíčové vlastnosti

Bezpečnostní mechanismus

Kvadrokoptéra byla navržena tak, aby byla bezpečná a minimalizovalo se riziko zranění. Vrtule jsou vyrobeny z měkkého plastu. Navíc, pokud narazí do nějaké překážky, automaticky se díky inteligentnímu kontroleru zastaví.

Pokročilý autopilot

Dron Eedu je také vybaven funkčním autopilotem, který obsahuje inerciální měřící jednotku, barometr a senzory proudu/napětí. Jednoduše řekněte Eedu kam letět a on poletí.

Procesor

Výrobci spolupracují s firmou Intel, a tak není divu, že je využit procesor Intel Edison. Ten umožňuje snadné naprogramování programů na OS Linux.

Dokumentace

Návody Forge i Intel Edison Yocto budou poskytnuty jako open source. Výrobci budou spolupracovat s komunitou, aby jí poskytla a udržovala zdrojové kódy a dokumentaci, která podporuje nejnovější frameworky a API.

Obsah balení

Obsah balení soupravy | Zdroj: kickstarter.com - Eedu

Obsah balení soupravy | Zdroj: kickstarter.com – Eedu

Technické specifikace

Baterie: tříčlánková o kapacitě 2700 mAh, Li-Pol
Váha: 500 g
Přidaná zátěž: až 400 g
Doba letu: 10 minut

 

 

Pokud přispějete v přepočtu asi 11 tisíc korun na tento projekt, obdržíte první vlnu tohoto produktu.

Zdroj: kickstarter.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse