Yuneec představil novou hexakoptéru Typhoon H

| Petr Minařík

Drony od firmy DJI se dost možná dočkají velkého konkurenta. Společnost Yuneec totiž na Veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas představila novou hexakoptéru Typhoon H, která nabízí skvělé kvality za slušnou cenu.

Nová hexakoptéra Yuneec Typhoon H | Zdroj: yuneec.com

Nová hexakoptéra Yuneec Typhoon H | Zdroj: yuneec.com

Vlastnosti dronu Yuneec Typhoon H

Nová hexakoptéra Typhoon H má podobně jako například kvadrokoptéra Inspire 1 zatažitelný podvozek. Kamera se tedy může otáčet o plných 360°, aniž by docházelo k narušení záběrů.

Yuneec se u Typhoon H odklonil od tradičního počtu čtyř rotorů k šesti. Dron by tak měl být stabilnější, a co více, pokud dronu Typhoon H vypadne jeden nebo dva motory, stále by měl být schopen bezpečně přistát.

Dron Typhoon H by také měl obsahovat funkce jako například Orbit, Point of Interest, Curved Cable či Journey. Dron mimo jiné disponuje základním systémem pro vyhnutí se překážkám v reálném čase pracujícím na principu ultrasonických senzorů.

 

 

Kvalitní záběry bude obstarávat 4K kamera, jež zvládne 12 Mpix fotografie (záběry z dronu můžete vidět na videu níže). Na co nesmíme zapomenout je také možnost složit ramena dronu pro snazší transport.

Zajímavou vlastností je také možnost vylepšit dron o komponenty, jako je například RealSense kamera od Intelu.

 

Plánovaná cena Yuneec Typhoon H by se měla pohybovat okolo 45 tisíc Kč.

Zdroj: theverge.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse