Záchrana Bebopu - příběh čtenáře

| Petr Minařík

Po zveřejnění 11. dílu Příběhy DJI se s námi jeden z našich čtenářů podělil o svůj příběh. Když chtěl otestovat svůj dron Parrot Bebop se Skycontrollerem stalo se něco, co neočekával…

Ondřej Škoch se svým dronem Parrot Bebop | Zdroj: Ondřej Škoch

Ondřej Škoch se svým dronem Parrot Bebop | Zdroj: Ondřej Škoch

„Chtěl jsem otestovat dolet mého dronu Parrot Bebop se Skycontrollerem. Zcela jsem zapomněl na „detail“, že totiž když dron nabere výšku, musím mít vždy na paměti, že jde o výšku v místě startu. Když letíte na relativní rovině, nenapadne vás, že je ve vzdálenosti 540 metrů převýšení již 19 metrů. A tak jsem kus před horizontem narazil do trávy.

Bohužel vázla mobilní komunikace mezi mnou a kolegou, který byl v roli coby dohlížejícího. No, vzhledem k tomu, že na displeji byla náhle porucha motoru, nejprve jsem zpanikařil, že došlo skutečně k poruše a křičel jsem tedy na kolegu, ať se dívá, kam dron padá. Začali jsme prohledávat cca hektar, protože jsme žili v domnění, že je dron za (opět nenápadným) horizontem. Naštěstí kamera stále přenášela obraz trávy, věděli jsme, že dron není nikde v kopřivách.

Bohužel jsme si mylně mysleli, že zavadil o větev v nedalekém lese, ve kterém ironií osudu rostla tráva vypadající na potvoru jako ta, co ukazoval displej, na který byly přenášeny záběry z ležícího drona. Hledali jsme všude možně a najednou se spustil liják. Trval přes půl hodiny, tak jsme hledání přerušili. Když přestalo pršet, pokračovali jsme v hledání avšak již s černými myšlenkami.

Nalezený dron ležel na zádech úplně jinde, než jsme mysleli. Tři dny vysoušení, a mašinka funguje a létá. Nemuseli jsme měnit ani jednu součástku. Samozřejmě otázkou zůstává, zda se to časem neprojeví na základní desce s procesory, ale i tak si myslím, že je to zázrak.

O týden později jsme se sem se stejným strojem vrátili. Při testu (na videu níže) přenášel dron obraz na 584 metrů (při ovládání se Skycontrollerem) a na 275 metrů (při použití iPad Air).

Ondřej Škoch“

Test doletu pomocí Skycontrolleru:

 

 

Test doletu pomocí iPadu:

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse