Ženě vadil dron, tak na něj hodila kámen a poslala ho k zemi

| Petr Minařík

To co se minulý týden stalo v Americe zní trochu bizarně. Jedné obyvatelce Harwicku totiž vadil sousedův dron vznášející se poblíž jejího domu. Údajně se cítila v ohrožení, a tak podnikla kroky nezbytné k zajištění své bezpečnosti.

Kvadrokoptéra 3DR Solo | Zdroj: 3drobotics.com

Kvadrokoptéra 3DR Solo | Zdroj: 3drobotics.com

Tento případ by se dal přirovnat k tomu, který se stal před pár měsíci, kdy muž sestřelil dron brokovnicí. Žena na svou obhajobu prohlásila: “Tyto věci jsou jako křovinořez, nechcete být nikde poblíž nich.”

Jak to tedy bylo?

Majitel dronu, čtyřiceti šestiletý Mark Shock však tvrdí něco jiného. Podle něj je mezi ním a jeho sousedkou situace napjatá už léta. To, co se stalo před pár dny, byla ale poslední kapka do pomyslného poháru.

“Létal jsem se svým dronem 3DR Solo asi 17 minut. Rozhodl jsem se, že pomalu přistanu, když v tom moje sousedka vzala kámen a hodila ho po mém dronu,” řekl Shock. Wlordarski však oponovala tímto: “Byla jsem za domem, když jsem uslyšela nějaký hluk. Najednou to nade mnou proletělo. Vyrazila jsem tedy po chodníku. Za chvíli se to na mě otočilo a já byla vyděšená. Proto jsem vzala kámen a hodila jej po té věci.”

Shock však médiím poskytl video ze svého dronu, které potom okomentoval slovy: “Vyšla z poza domu, počkala si na chvíli, kdy jsem chtěl s dronem přistát. Následně byla schovaná za karavanem do doby, než jsem s dronem přiletěl blíž. Potom po něm hodila kámen,” řekl.

 

 

Wlordarski musí souseda odškodnit

Video se nakonec ukázalo jako dosti pádný důkaz k tomu, aby bylo ženě nařízeno odškodnění ve výši zhruba 15 tisíc Kč na opravu dronu. Wlordarski následně prohlásila, že svého činu nelituje, a registrovala svůj dům jako zakázanou letovou zónu, což je nyní v USA možné provádět online.

Komentáře (0)Vstup do diskuse