Jak na změnu výkonu vysílače u Phantom 2?

| Igor Vlahovič

Na dotazy čtenářů a fanouškům mých testů dronů jsem nyní připravil krátký manuál, jak přepínat vysílací výkon na vysílači DJI Phantom 2. Je jedno, zda máte starou, či novou verzi.

Program pro nastavení výkonu vysílače a dalších funkcí | Zdroj: droncentrum

Program pro nastavení výkonu vysílače a dalších funkcí | Zdroj: droncentrum

Hodně uživatelů si stěžuje, že jim po 100 metrech vypadává řídící signál a model se vrací (v tom lepším případě) na Home Point. Existuje však řešení.

Podstatné je, že na spodní části vysílače je USB micro konektor. Díky tomu je možné váš vysílač kdykoliv připojit k NTB/PC a provést změnu vysílacího výkonu.

Manuálně lze přepnout výkon i pomocí potenciometru. Stačí křížový šroubovák a na zadní straně vysílače je tato možnost. Zkoušel jsem to právě tímto způsobem, avšak nemyslím si, že jsem změnil výkon z 25 mW (CE) na 100 mW (FCC).

Instalace a možnosti programu RC Asistent

Lepší je to provést elektronicky. K tomu je zapotřebí stáhnout program RC asistent ze stránek www.dji.com. Pak proveďte instalaci.

Potom stačí připojit vysílač Phantom 2 přes USB rozhraní a zapnout jej. Spusťte program RC Asistent a zobrazí se nám úvodní obrazovka.

Zde můžete:

  • pohodlně měnit mód 2 za mód 1
  • měnit vysílací výkon z CE na FCC
  • přímo kalibrovat výchylky vysílače a přepínačů
  • kalibrovat gimbal a jeho dráhu

Pozor na kalibraci vysílače. Pokud ji provedete, je potřeba provést i kalibraci na přijímači modelu v Phantom Asistentovi.

Změna vysílacího výkonu

Nyní ke změně vysílacího výkonu. V základu je nastaveno CE, což je výkon 25 mW. To zajistí 100% dosah řídícího signálu na 100 metrů. Pokud označíte variantu FCC, aktivujete FCC (100 mW). Zde se dosah mnohonásobně zvýší (až na 500 m ve volném terénu).

Jak poznáte, že jste výkon změnili?

Stačí odpojit vysílač od PC, vypnout jej a znova zapnout. Pokud vysílač jednou pípne, máte nastaveno CE, pokud pípne dvakrát pak je aktivní vysílací výkon FCC.

Správně by se mělo létat v CE nastavení. Osobně však ve volném terénu používám FCC. Mám tak rezervu pro příjem. FCC nastavení automaticky neznamená, že model pustíte mimo vizuální kontakt.

Stále také sleduji telekomunikační zákon a to z důvodu, zda mohu vůbec legálně ve FCC natavení létat. Pravdou je, že v zástavbě by to mohl být problém, ale ve volné přírodě výkon nikdo měřit nebude.

Avšak pokud chcete mít 100% jistotu, pak se informujte přímo na úřadě. Mnohé hračky prodávané na tržnicích, nemají povolené vysílací výkony či frekvence jako takové.

Video link na změnu výkonu:

 

Komentáře (1)Vstup do diskuse