Národní fotbalová liga v USA dostala povolení používat drony
Na začátku léta Federální letecká správa (FAA) prohlásila, že bude vyšetřovat týmy Národní fotbalové ligy (NFL), zejména Dallas Cowboys a New York Giants), za údajné používání dronů během tréninků.
Zatímco se drony na tréninzích objevovat nesmí, filmová divize NFL obdržela 17. září výjimku od FAA. Výjimka však obsahuje několik upozornění.
Podmínky pro natáčení
Drony musí vážit méně než 25 kg, nesmí létat výše než 120 metrů a létat rychleji než 160 km/h. Důležitým bodem také je, že drony mohou být pilotovány pouze nad prázdnými stadiony, takže se nesmí natáčet během tréninku nebo samotných utkání.
Tato lahůdka dělá z celého povolení tak trochu zbytečnou výjimku do doby, než si uvědomíte, že filmová divize NFL natáčí dokumenty a krátké zprávy. Neprodukuje tedy žádné živé přenosy.
Drony jako budoucnost televizního vysílání?
Tato výjimka tedy neumožňuje natáčet přenosy pořadu Monday Night Football. Každopádně to neznamená, že během televizních přenosů nikdy neuvidíme drony, a že týmy nikdy nebudou používat drony k natáčení tréninků.
Používání dronů pro natáčení tréninků je totiž čím dál tím populárnější na univerzitní úrovni. Například University of California a Clemson University se netají tím, že drony k těmto účelům používají. (Ve Velké Británii používá drony při tréninku například fotbalový klub Everton.)
Televizní stanice FOX a NBC například využily drony pro vysílání z US Open nebo olympiády v Sochi.
Výsledky této produkce byly extrémně pozitivní, protože:
- Záběry hladce pasují do vysílání a vy si pravděpodobně ani neuvědomíte, že sledujete záběry z dronu.
- Při těchto vysíláních se nestaly žádné nehody, protože by je média začala propírat. (Výjimkou je snad dron havarovaný na US Open. Ten však patřil jednomu nadšenci a ne televizní stanici.)
Zdroj: dronelife.com