Phantom 3 Standard – Test dosahu signálů při stoupání do 300 m

| Igor Vlahovič

U kvadrokoptéry s kamerou Phantom 3 Standard jsem otestoval stabilitu řídícího signálu při letu do dálky. Dostal jsem se přes 400 m od Home Pointu. Pak došlo ke ztrátě řídícího signálu a k návratu na bod vzletu. Jak to bude probíhat při letu do výšky 300 m, což je povolený limit v ČR? Jak budou signály stabilní?

Kvadrokoptéra Phantom 3 Standard | Zdroj: dji.com

Kvadrokoptéra Phantom 3 Standard | Zdroj: dji.com

Průběh testu dosahů

Po přípravě dronu, zapsání Home Pointu a nastartování motorů jsem pomalu stoupal. Sledoval jsem intenzitu obou signálů. Jak 5.8 GHz řídící, tak obrazový na 2.4 GHz.

Již od začátku jsem měl vysílač Wi-Fi anténami kolmo k obloze a řídící anténa byla celou délkou taktéž vodorovně s oblohou. Byl tak tedy zajištěn ideální přenos signálů.

K poklesu řídícího signálu docházelo již ve výšce 200 m. Video signál byl však stále silný. Při dosažení maximální výšky oznámila aplikace DJI GO stop, dron se zastavil a dále nepokračoval.

V této výšce (300 m) byl řídící signál velmi slabý a kolísal. Zkoušel jsem v této výšce nějako dobu setrvat. I při silnějším větru (cca 30 km/h) držel dron pozici. Avšak nakonec došlo k přerušení spojení řízení a Phantom zahájil návrat na bod vzletu. Začal tedy klesat. Po chvíli se opět obnovil řídící signál.

Závěr

Z výše uvedeného vyplývá, že nad 250 m výšky již může docházet ke kolísání a možnému výpadku řídícího signálu. Je proto lepší nastavit si přes aplikaci DJI GO takové limity, abychom měli 100% jistotu řídícího signálu. Jak od sebe, tak do výšky.

Komentáře (0)Vstup do diskuse