Kvadrokoptéra Lily Camera

| Petr Minařík

Ačkoli jsou nová využití dronů nalézána každý den, hlavní koncept technologie bezpilotních letounů je létající kamera. S touto mentalitou funguje i firma Lily. Dne 12. 5. 2015 představila novou kvadrokoptéru zvanou Lily Camera. Jedná se o dobře přenositelnou kvadrokoptéru, která zdůrazňuje především fotografování.

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: lily.camera

Kvadrokoptéra Lily Camera | Zdroj: lily.camera

„Kompaktní fotoaparáty, akční kamery, videokamery a digitální zrcadlovky nám velice dobře slouží na zemi i přidělané na dronu. Avšak vždycky jsme chtěli bohatší, kompaktnější pohled,“ řekl spoluzakladatel firmy Lily, Antoine Balaresque. „Lily automaticky dělá zajímavé fotografie z blízka o takové šířce, která byla dříve rezervována spíše pro profesionální filmaře.“

Funkce kvadrokoptéry Lily Camera

Follow-me

Mezi hlavní funkce této kvadrokoptéry patří takzvaná „follow-me“ funkce, která se stala téměř nezbytnou součástí pro všechny nové spotřební drony, které přichází na trh. Jako například AirDog, je i Lily Camera vybavena malým sledovacím zařízením, které lze nosit na zápěstí. GPS a komunikace mezi dronem a zařízením umožňuje dronu následovat kohokoliv, kdo zařízení nese.

Sledovací zařízení, které se dá nosit na zápěstí podobně jako hodinky. | Zdroj: lily.camera

Sledovací zařízení, které se dá nosit na zápěstí podobně jako hodinky. | Zdroj: lily.camera

Sledovací zařízení má navíc tlačítka pro nastavení úhlu, výšky a rychlosti kvadrokoptéry (tyto specifikace mohou být také nastaveny v aplikaci pro iOS a Android). V podstatě vlastně nikdy nebudete kvadrokoptéru pilotovat. Místo toho jí řeknete, jak chcete, aby byly záběry pořízeny, a o zbytek se postará stroj.

Funkce hoď-a-foť (throw-and-shoot)

Co dron Lily Camera odlišuje od ostatních je funkce hoď-a-foť a jeho výdrž.

Funkce hoď-a-foť funguje přesně tak, jak zní: hodíte dron do vzduchu, motory se roztočí a dron zaujme požadovanou pozici. Demonstraci této funkce můžete vidět na videu níže.

Výdrž

I když by se náhodou stalo, že motory nenaskočí, mělo by být všechno v pořádku, protože je kvadrokoptéra navržena tak, aby byla odolná a dokonce vodotěsná.

Co také potěší, je doba letu, která se pohybuje okolo 20 minut. Kvůli bezpečnosti a regulacím FAA je maximální možná výška letu 15 metrů a vzdálenost 30 metrů (vzdálenosti se vztahují ke sledovacímu zařízení).

Foto a video

Lily Camera pořizuje 12 megapixelové fotografie a 1080p video o rychlosti 60FPS. Kamera je zafixovaná, takže veškerá stabilizace je prováděna pomocí softwaru.

Cena

Cena v předprodeji je stanovena na 12 tisíc Kč, avšak až se bude regulérně prodávat (v únoru příštího roku), bude stát dvojnásobek, tedy asi 24 tisíc Kč.

 

 

Podívejte se také na jeden z prvních testů této kvadrokoptéry.

Zdroj: dronelife.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse