Velmi praktická kvadrokoptéra PlexiDrone

| Petr Minařík

Kvadrokoptéra PlexiDrone byla navržena za jediným cílem a tím je její praktičnost. Celou ji totiž můžete rozložit, naskládat do speciálního kufru, a potom ji zase jednoduše složit a začít létat.

PlexiDrone | Zdroj: plexidrone.com

PlexiDrone | Zdroj: plexidrone.com

Vlastnosti PlexiDrone

Podle DreamQii, robotické společnosti stojící za PlexiDronem, mohou být části kvadrokoptéry dohromady složeny během minuty. Podobně jako kvadrokoptéra DJI Phantom, je i na PlexiDronu zespod připevněn držák pro kameru. Každopádně na rozdíl od držáku DJI Phantom, který je navržen jen pro GoPro kameru, je držák PlexiDronu přizpůsobitelný a dá se na něj připevnit jakákoliv kamera lehčí než 1 kilogram například již zmiňovaná GoPro nebo 360° BublCam.

Ovládání PlexiDronu

PlexiDrone je řízen zařízením s operačním systémem iOS nebo Android a má zatahovací podvozek, díky čemuž se předchází pokažení záběrů právě podvozkem. Funkce GPS Follow me určitě ocení všichni sportovní nadšenci, i když to není žádná novinka. Při spárování vašeho mobilu s dronem vás bude PlexiDrone natáčet například při lyžování, jízdě na snowboardu nebo na kole.

Funkce Swarm

Jedinou funkcí, kterou jsme dosud ještě neviděli, je funkce Swarm. Pokud se stane, že budete mít po ruce více dronů, Swarm vám umožní ovládat všechny zaráz, abyste mohli natáčet z různých úhlů. Řízení jednoho dronu je sice výzva, avšak ovládání vícero dronů jde celkem dobře.

Výdrž baterie a senzor

Baterie o kapacitě 5,000 mAh poskytne dobu letu mezi 15 a 35 minutami. Rozsah sahá až k 1000 metrům. PlexiDron obsahuje na přední straně také senzor, který detekuje objekty ve vzdálenosti do 3 metrů, aby přecházel kolizím.

Cena

Lidé z DreamQii rozjeli kampaň, aby mohli financovat vývoj tohoto dronu. Za cíl si dali vybrat příspěvky ve výši 100 000$ (asi 2,5 milionu Kč). Zatím se jim podařilo vybrat 2,1 milionu dolarů, což je 55 milionu Kč. Pokud přispějete 499$ (13 tisíc Kč), dostanete 60% slevu na PlexiDron, který jinak stojí v základní verzi 18 tisíc Kč.

Lepší představu o dronu si můžete udělat z videa níže a to včetně speciálního kufru, který se vám bude na cestách náramně hodit.

 

 

Zdroj: gizmag.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse