Drony jako pomocníci při hledání ztracených dětí a seniorů

| Petr Minařík

O tom, že budou drony využívány pro pátrací a záchranné operace jsme vás užinformovali. Nyní se k tomuto trendu připojuje i policejní oddělení Cullman ve státu Alabama. Drony, každý v hodnotě 35 tisíc Kč, hradilo policii město.

Daniel Hunt, ředitel IT oddělení, řekl, že chce policie využívat drony při hledání ztracených dětí a seniorů. „To je rozhodně našim hlavním cílem,“ prohlásil. Dále chtějí pomocí dronů lépe zabezpečit venkovní akce. Proto je jednodušší použít dron s kamerou, namísto nástrojů jako například Google Earth.

Jednoduchý princip

Princip je velice jednoduchý. Dron posílá video v reálném čase přímo do iPadu, může být dokonce i nahráváno. Díky tomu se celý proces hledání ztracené osoby posunuje na úplně novou úroveň.

„V akcích se s malým dronem můžete dostat na místa, na která byste se například s helikoptérou nedostali,“ řekl. Navíc díky dronům ušetříte čas, který je během prvních pár hodin hledání kritický.

Zatím byly drony ve městě použity ve dvou případech, kdy se pohřešovaly děti. Obě byly nalezeny, avšak ne za pomoci dronu. Hunt to komentuje slovy: „Cítím se poctěn, že jsem se mohl podílet na těchto pátracích akcích.“

Policejní oddělení dále vymýšlí další způsoby, jak drony využít, avšak prohlásilo, že drony nikdy nebude používat jako nástroj pro sledování či špionáž.

Zdroj: wiat.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse