Nestabilita dronu Phantom FC40 a rychlokurz létání

| Igor Vlahovič

Před rokem jsem panu Pavlíčkovi pomáhal dostat do vzduchu jeho nový Phantom FC40. Po roce jsem mu pomohl vybrat zánovní dron DJI F315 Phantom 2. Protože se však jedná o staršího pána, nebyl si jistý nastavením a záletem dronu. Po několika telefonátech jsme se dohodli na osobním setkání. Proto jsem jej navštívil u něj doma.

Rychlokurz létání s dronem DJI Phantom FC40 | Zdroj: droncentrum

Rychlokurz létání s dronem DJI Phantom FC40 | Zdroj: droncentrum

Test letu s Phantom FC40

Nejprve jsem zkontroloval nastavení dronu přes program Phantom 2 Assistant. Vše se zdálo být v pořádku, jelikož jsme tuto problematiku řešili již po telefonu.

Poté jsme šli ven na prostornou zahradu. Zde jsem do vzduchu pověsil svůj DJI Phantom 3 Advanced, který nad námi kroužil a natáčel školení a zálet dronu Phantom FC40. Když nás začal oblétávat, začalo školení a ujištění v postupu přípravy startu a vzlet.

Následně jsem sám zkusil letět s Phantomem FC40. Jsem zvyklý na stabilní stroj, dokážu tolerovat menší drift při otáčení kolem vlastní osy, ale v tomto případě to bylo příliš. Začátečník by měl při řízení problém.

Kalibrace řídící jednotky a kontrola dronu

Rozhodl jsem se pro rozdělání dronu, jeho kontrolu uvnitř a pomocí vodováhy jsem zároveň dostal dron do ideální roviny. Následovala pokročilá kalibrace dronu. Všemu přihlížel také majitel dronu. Během kalibrace jsme probírali různá úskalí létání s dronem.

Po kalibraci jsme se rozhodli vše otestovat. K mému překvapení se stabilita dronu výrazně zlepšila. Zkusili jsme i FAIL SAFE, Go Home režim návratu, převzetí dronu z obou režimů a také funkce Course Lock a Home Lock.

Krátké video z rychlokurzu letu ještě před kalibrací řídící jednotky můžete vidět níže.

Komentáře (0)Vstup do diskuse