Test délky letu dronu T2M Spyrit (uvnitř)

| Igor Vlahovič

Poté, co se kvadrokoptéra T2M Spyrit zázračným způsobem osvobodila z koruny stromu, mohl jsem pokračovat v testování.  Dalším testem byla výdrž akumulátoru. Standardně se k modelu dodává akumulátor Li-Pol 1S o kapacitě 500 mAh. Výrobce udává dobu letu kolem 7 minut. Jak to tedy je ve skutečnosti?

Testovaná kvadrokoptéra Spyrit T2M | Zdroj: t2m-rc.fr

Testovaná kvadrokoptéra Spyrit T2M | Zdroj: t2m-rc.fr

Opět záleží na mnoha faktorech, které mají vliv na celkovou dobu letu. V jaké teplotě, větru a počasí létáme. Jakým způsobem létáme (sport nebo jen visení). Ale na délku letu má v neposlední řadě vliv i to, zda máme na modelu kameru, která je zapnutá a nahrává.

Proto jsem provedl tři lety po sobě jdoucí, abych zjistil délku letu v těchto nastaveních s tím, že let vždy probíhal doma v pokoji. A pouze jsem pomalu poletoval tam a zpět.

Průběhy testů doby letu

První let se uskutečnil v komplet osazení a navíc od začátku letu běželo nahrávání kamerky. Zde jsem se dostal na čas 6:40,57, než model sám přistál.

delka-letu-spirit1

Doba letu s plným osazením a zaplou kamerou | Zdroj: droncentrum

Druhý let byl opět v plném osazení, ale kamera byla vypnutá. Zde se doba letu prodloužila na 7:15,68. Jakmile je vypnuté nahrávání kamery, zmenší se odběr z akumulátoru.

delka-letu-spirit2

Doba letu s plným osazením a vypnutou kamerou | Zdroj: droncentrum

Třetí let pak proběhl bez kamery a podvozku. Model byl tedy kompletně odlehčen. Ihned to bylo znát. Čas se prodloužil na 8:16,83. Pokud se podaří, může se doba letu vyšplhat i na 9 minut.

delka-letu-spirit3

Doba letu bez kamery a podvozku | Zdroj: droncentrum

Samozřejmě, pokud poletíte venku za mírného větru, čas se bude opět měnit a bude přirozeně kratší.

Nicméně, otestoval jsem i akumulátor o kapacitě 600mAh, který se do modelu ještě bez úpravy vleze. Poletoval jsem venku na lesní cestě za bezvětří i s občasným lopingem cca 10 minut. Což už je velmi slušný čas.

Takže pokud pak máte cca 10 akumulátorů v kapacitách 500 a 600 mAh, můžete si vzít model do batohu a vyrazit na odpolední výlet.

Komentáře (0)Vstup do diskuse