Novinka od Ehang - Ghostdrone 2. generace

| Petr Minařík

Přesně před týdnem jsme vás upozorňovali, že výrobce dronů Ehang odstartoval odpočet do zveřejnění nového dronu. Tento nový dron, přesněji řečeno kvadrokoptéra, je Ghostdrone 2. generace. V čem je ale lepší, než ten předchozí?

Nová kvadrokoptéra Ghostdrone 2. generace | Zdroj: ehang.com

Nová kvadrokoptéra Ghostdrone 2. generace | Zdroj: ehang.com

Vlastnosti

Ovládání

Díky nové aplikaci Ehang Play (pro iOS i Android) je nyní možné, ovládat dron pomocí nahýbání mobilního zařízení, které má v sobě zabudovaná pohybová čidla.

Letové módy

Aplikace disponuje také dnes již poměrně běžnými letovými módy jako je Follow Me, Waypoints, Course Lock nebo Return Home.

Kamera

Vylepšení se dočkala i kamera. U verze Ghostdrone 2.0 Aerial + dokáže natáčet video ve 4K kvalitě a zvládá fotit 12 Mpix fotografie.

Virtuální realita

Brýle pro virtuální realitu | Zdroj: ehang.com

Brýle pro virtuální realitu | Zdroj: ehang.com

Další novinkou, která přišla s kvadrokoptérou Ghostdrone 2.0 jsou brýle pro virtuální realitu. Díky nim uvidíte záběry z dronu v reálném čase až na vzdálenost 900 metrů. Mimo to lze brýlemi ovládat také gimbal jednoduchým natočením hlavy požadovaným směrem.

 

 

Barevné provedení

První generace kvadrokoptér Ghostdrone se prodává v bílém, černém, červeném a modrém provedení. U Ghostdrone 2.0 jsou dostupné pouze dvě verze – černá s červenými vrtulemi a bílá s azurovými vrtulemi.

Dvě různá barevná provedení kvadrokoptéry Ghostdrone 2.0 | Zdroj: ehang.com

Dvě různá barevná provedení kvadrokoptéry Ghostdrone 2.0 | Zdroj: ehang.com

Stabilita a výkon

Výrobce neopomenul ani motory. Ty jsou nyní výkonnější a spolu se samodotahovacími vrtulemi zajišťují stabilnější a hbitější let.

Chytrá baterie

Nová chytrá baterie disponuje ochranou proti přebití a nabídne až 25 minut letu. Stav jejího nabití poté indikují diody.

 

 

Verze kvadrokoptéry Ghostdrone 2.0 (kvadrokoptéra bez gimbalu a brýlí) je dostupná za 15 tisíc Kč. O něco dražší už je verze Ghostdrone 2.0 Aerial (kvadrokoptéra s gimbalem pro kamery GoPro a Ehang). Stojí 20 tisíc Kč. Ceny verzí Ghosdtrone 2.0 Aerial + (kvadrokoptéra se 4K kamerou) a Ghostdrone 2.0 VR (kvadrokoptéra se 4K kamerou a brýlemi pro VR) zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj: ehang.com

Komentáře (1)Vstup do diskuse