Příběhy DJI 12. díl – Záchrana dronu opicemi

| Petr Minařík

„Jsme mladá video produkce z Itálie a našimi cíli jsou venkovní videa a videa ze sportovního rybolovu. Žijeme na ostrově Sardinia, ale milujeme cestování po světě, abychom mohli natáčet záběry pro naši show zvanou Reality Fishing. Našim cílem je, ukázat sportovní rybolov od jednoho rybáře k druhému. Minulý rok jsme měli šanci, vylepšit naši práci, díky dronu Phantom 2.

Opice v korunách stromů | Zdroj: video

Opice v korunách stromů | Zdroj: video

Skupina má téměř 12 let zkušeností s filmováním oceánů za všech podmínek, ale upřímně, nulové zkušenosti s létáním. Takže je náš příběh velmi zajímavý. Letecké záběry dramaticky vylepšily naši show, která je vysílána v několika zemích Evropy a Afriky. Show je však pro náš dron (i piloty samotné) často namáhavá a náročná.

Zažili jsme téměř všechny druhy leteckých nehod. Zpočátku jsme s dronem řezali koruny stromů a zničili jsme tucty náhradních vrtulí. Na Halloween jsme s dronem havarovali na hřbitově Xela v Guatemalské vysočině. Byli jsme zasaženi elektromagnetickým polem a narazili jsme do vysokonapěťových kabelů na plantáži cukrové třtiny. Bojovali jsme (a VYHRÁLI!) proti orlovi ve Střední Americe. A konečně, utopili jsme náš dron v laguně v jižní Sardinii. Avšak nejbláznivější příběh se stal minulý rok v prosinci.

Byli jsme hosty Crocodile Bay Resortu na poloostrově Osa v Kostarice. Natáčeli jsme zde nové díly naší show v deštném pralese, když jsme v horní části vysokých stromů našli obrovskou skupinu opic. Nebály se nás, byly zvědavé a začaly na nás vřískat, takže jsme se rozhodli vzlétnout s našim dronem, abychom získali bližší záběry, i když létání uprostřed deštného pralesa není zrovna jednoduché.

Nafotili jsme pár úžasných fotografií primátů z několika málo metrů, když se najednou něco pokazilo a my ztratili kontrolu nad našim dronem. Ten havaroval a uvíznul na vrcholku stromu, 25 metrů vysoko, kompletně pokrytý porostem! V zoufalství jsme uspořádali krátký briefing, abychom našli řešení vzniklé situace. Nemohli jsme stromy pokácet, protože jsme byli několik málo kroků od národního parku Corcovado. Na stromy jsme také vylézt nemohli, bylo to na nás moc vysoko!

Zatímco se jeden z nás vydal hledat lano nebo domorodce, který umí šplhat po stromech, my ostatní jsme se dívali na dron a obrazovku, kde jsme viděli opice, které začínaly být čím dál tím zvědavější. Po hodině, kdy po našem příteli nebylo ani památky to vypadalo, že nás a bohužel i dron zasáhne bouřka. Déšť v pralese by znamenal, že by byl vodou zničen již druhý náš dron! Ale když už se vše zdálo být ztraceno, stalo se něco neočekávaného. Opice skákaly celou dobu před kamerou dronu, avšak od velkého bílého komára si zachovávaly bezpečnou vzdálenost.

Velký samec se rozhodnul, že se na dron podívá z druhé strany než ostatní a když skočil na větev, nevědomky uvolnil dron, který začal padat. Tím nám byla nabídnuta druhá šance – nastartovat dron a stihnout s ním vzlétnout, než dopadne na zem. Nikdy jsme nebyli tak šťastni za jeho pád! Díky opici jsme dron získali zpátky, během pár hodin jsme jej opravili, uložili si náš záznam (jelikož kamera nahrávala celou dobu) a nyní tu jsme s příběhem, který s vámi sdílíme.

Reality Fishing“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse