Společnost senseFly představila kvadrokoptéru eXom

| Petr Minařík

Společnost Parrot senseFly představila na Veletrhu spotřební elektroniky novou kvadrokoptéru eXom. Je to dron, který přichází s velkým počtem senzorů, které mu umožní létat výkonněji a stejně tak poskytuje i ovladač s více vymoženostmi, takže se můžete soustředit více na úkol než na kontrolu pohybu.

dron kvadrokoptéra sensefly exom

Kvadrokoptéra senseFly eXom | Zdroj: senseFly

Dron eXom je vybaven pěti kamerovými senzory, které operátorovi dronu automaticky ukazují směr, kterým se dron pohybuje, aniž by musel operátor manuálně otáčet hlavou kamery. Podle společnosti Parrot je to technologie velmi podobná té, kterou můžeme vidět u parkovacích senzorů dnešních moderních vozidel.

Dron eXom je také vybaven pěti ultrazvukovými senzory, které po celou dobu informují operátora, jak blízko je překážce, aby se zabránilo střetu, ačkoli v případě náhodného nárazu by jej měla ochránit šok absorbující karbonová vlákna.

Dron bude také obsahovat trojpohledovou hlavu, která umožní HD snímání videa, ultraHD obrázky a teplotní údaje, vše bez přepínání kamer. Bohužel však ještě nebyla odhalena cena ani dostupnost, doufejme tedy, že o dronu senseFly eXom ještě brzy uslyšíme.

 

 

Zdroj: smartdrone.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse