Phantom 3 Advanced – Test gimbalu

| Igor Vlahovič

Zajímá vás, jak funguje stabilizace obrazu na kvadrokoptéře DJI Phantom 3 Advanced? Připravil jsem pro vás následující test, kde jsem natočil funkčnost 3osé stabilizace (gimbalu) u výše zmíněného stroje.

Záběry z onboard kamery GoPro HERO 3 | Zdroj: droncentrum

Záběry z onboard kamery GoPro HERO 3 | Zdroj: droncentrum

Před vlastním natáčením jsem musel vše připravit, abych byl schopen natočit práci závěsu v letu. Použil jsem kameru GoPro HERO 3 pro onboard záběry. Bylo potřeba ji uchytit tak, aby snímala pracující gimbal a kameru zepředu.

K tomu posloužila obyčejná dřevěná tyčka, kterou jsem pomocí oboustranné lepící pásky a stahovacími páskami připevnil k podvozkové noze Phantoma 3 Advanced. Vzdálenost jsem musel vždy nastavit tak, aby po vzletu nedošlo kamery na poměrně pružné tyčce k vibrování.

Nastavení dronu a poznatky

Následně stačilo připravit dron k letu, zapnout nahrávání kamery GoPro HERO 3 a samozřejmě také kameru na Phantomovi. Na videu níže uvidíte, jak se mi podařilo zachytit pracující 3D závěs, a jak gimbal reaguje na pohyby při letu.

Na GoPro jsem natáčel 720p/60FPS, na Phantom 3 Advanced bylo nastaveno rozlišení 1080p/60FPS.

Občas se vám může stát, že kamera na chvíli ztratí ideální rovinu. Zatím jsem nezjistil, proč se tak děje. V každém případě se vždy opět srovná do ideální roviny.

Pozor! Pokud si v aplikaci DJI GO a nebo Litchi aktivujete nastavení gimbalu FPV namísto Follow, pak vám gimbal nebude držet vodorovnou polohu. Bude se pouze naklánět a pomalu srovnávat dle letu. Není to však závada, ale pouze jiné nastavení.

Komentáře (0)Vstup do diskuse