Čínské letectvo poprvé využilo dron při zemětřesení

| Petr Minařík

Čínské letectvo vyslalo dron do oblasti Xinjiang postižené zemětřesením, aby zde pomáhal sledovat situaci. Bylo to poprvé, co zde musel být použit dron za podobným účelem.

Dva čínští vojáci chystají dron na let | Zdroj: reuters.com

Dva čínští vojáci chystají dron na let | Zdroj: reuters.com

Čína vyvíjí ambiciózní program pro využití doma, a také pro export, jako součást modernizace složek největší armády světa.

Drony jako rychlý zdroj informací

V prohlášení letectva na webových stránkách ministerstva obrany bylo řečeno, že byl jeden dron vyslán do jižní části Xinjiang krátce poté, co tamní oblast zasáhlo zemětřesení a “bylo potřeba včasně zjistit následky, aby se zmírnily následky katastrofy”.

Dron létal nad oblastí asi 100 minut a posílal na zem přesná “vědecká fakta” o situaci na zemi. Ministerstvo však nesdělilo žádné další detaily.

Zemětřesení zasáhlo nejodlehlejší venkovskou oblast, kde zemřelo nejméně 6 lidí.

Jedno z dalších využití dronů v Číně

Čínské letectvo již delší dobu využívá dron v neklidné části země, kde poslední roky umírají stovky lidí vlivem násilí, ze kterého Peking obviňuje islamistické milice.

Oblast Xinjiang se rozléhá na strategicky důležitém místě – na hranicích s Indií, Pákistánem, Afghánistánem a střední Asií. Mimo to se jedná o jednu z politicky citlivých oblastí.

Zdroj: thedronefiles.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse