Nový systém GEO od DJI informuje majitele dronů o zakázaných letových zónách

| Petr Minařík

Firma DJI spustila nový systém, který dronům od DJI zajistí stálé a aktuální informace o zakázaných letových zónách. Tento systém se jmenuje Geospatial Environment Online (GEO), a byl vyvinut tak, aby uživatelé dronů DJI měli čerstvé informace o tom, kde mohou své drony provozovat.

Nový systém DJI GEO | Zdroj: dji.com

Nový systém DJI GEO | Zdroj: dji.com

Systém bude poskytovat informace o místech, kde se nachází zakázané letové zóny, kde může vzniknout větší bezpečnostní riziko při letu s dronem, nebo kde jsou dočasná omezení kvůli lesním požárům, událostem či jiným měnícím se okolnostem.

“Společnost DJI vyvíjela tento systém přes dva roky. Nyní tímto systémem vylepší bezpečnost a flexibilitu odpovědnosti sebe-autorizace,” řekl Brendan Schulman, viceprezident politiky a právních záležitostí DJI, který vede vývoj nového systému. “Věříme, že tato významná modernizace našeho sytému ještě více pomůže majitelům dronů pochopit, jaké jsou podmínky pro létání v oblastech, ve kterých létají. Dále doufáme, že to majitele dronů přinutí dělat chytrá rozhodnutí o tom, kdy a kde s dronem létat.”

Omezení svobody létání kvůli bezpečnosti

Díky systému GEO drony nebudou moci létat do tzv. zakázaných letových zón. Piloti však budou mít možnost, dočasně si některé oblasti odemknout. Budou se však muset autorizovat například kreditní/debetní kartou nebo mobilním číslem. Tímto se zajistí možnost vypátrání majitele při různých nehodách nebo jiných událostech.

“Roky našich zkušeností nám ukázaly, že ve většině případů radikální omezení létání je špatný přístup, místo toho se snažíme piloty informovat a umožnit jim dělat odpovědná rozhodnutí,” řekl Schulman.

Systém poběží na platformě AirMap a bude spuštěn nejdříve v Severní Americe a Evropě. Mezi první drony, na kterých bude systém fungovat, patří řada Phantom 3 a Inspire 1.

Zdroj: interdrone.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse