Singapurská restaurace se chlubí bezpilotními drony jako číšníky

| Petr Minařík

Město Singapur dostalo jako první chuť na drony pracující jako číšníci. Restaurace začala používat drony jako robotický personál. Bezpilotní drony (na obrázku) létají z kuchyně sem a tam a nosí nápoje nebo jídla zákazníkům restaurace.
Drony-číšníky vyrobila singapurská firma Infinium Robotics. Drony sloužily zákazníkům v „Timbre @ The Substation“ (music bar a restaurace).

bezpilotní drony jako čísníci

Bezpilotní drony jako číšnící v singapurské restauraci. | Zdroj: techinasia.com

Lide o práci zatím nepřijdou

Tyto drony nejsou určeny k nahrazení lidí – zatím.  V každém případě, drony přenášející talíře dělají všechnu práci, kterou dělá normální obsluha, avšak číšníci jsou stále po ruce, aby byli k službám zákazníkům. Drony nepoletí k vašemu stolu – místo toho poletí z kuchyně k místu, kde sníží výšku letu a kde jsou zaměstnanci z masa a kostí, vezmou objednávku a dopraví ji ke správnému stolu.

Bezpilotní drony v singapurské restauraci

Bezpilotní drony v singapurské restauraci | Zdroj: techinasia.com

Woon Junyang, generální ředitel Infinium Robotics, říká, že to restauraci umožňuje strávit méně času „běháním kolem“. Tím pádem je poté více času pro služby zákazníkům restaurace. „Roboti přinesou jídlo z kuchyně do jídelny. Číšníci jen čekají na to, až jídlo „stylově dorazí“, poté ho odejmou z robotů a naservírují zákazníkům na stůl. Toho je docíleno, aniž by číšníci vůbec opustili jídelnu, čímž se zvýší interakce mezi číšníky a zákazníky. Číšníci také vždy zůstávají v dohledu zákazníkům, aby byli k službám, kdykoliv jsou potřeba – už žádné „zmizení“ do kuchyně kvůli vyzvednutí jídla,“ vysvětluje Woon. Drony jsou plně automatické a umí se vyhnout nehybným objektům, stejně tak i dalšímu dronu poblíž. Pokud je žádáno, mohou dokonce letět i ve formaci.

Jakmile budou později tohoto roku využívány naplno, zaplatí restaurace za tyto robotické pomocníky sedmimístnou částku, aby pokryla svých pět lokalit. Přesný údaj není k dispozici. Možná je to jen trik, ale je to také předpremiéra toho, jak jednou budeme pracovat bok po boku s drony, roboty a různou technikou.

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse