Organizátoři festivalu Balloon Fiesta prosí návštěvníky: “Nechte své drony doma.”

| Petr Minařík

Organizátoři největšího festivalu horkovzdušných balónů na světě, Balloon Fiesta, který se koná každý rok v USA, prosí návštěvníky, aby nechali své drony doma. Učinili tak ze strachu z možného narušení bezpečnosti.

Festival Balloon Fiesta se letos koná ve dnech 3.-11. 11. - Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Festival Balloon Fiesta se letos koná ve dnech 3.-11. 11. – Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Strach ze střetu

Již minulý rok se organizátoři obávali, že by se drony teoreticky mohly střetnout s balónem, a způsobit tak neočekávanou havárii nebo nebezpečnou situaci pro piloty, pasažéry a diváky.

Drony jsou čím dál populárnější při využití pro rekreační účely. Mnoho lidí je používá k natáčení videí nebo k fotografování. Dá se tedy očekávat, že událost podobného charakteru přitáhne mnoho nadšenců, kteří si budou chtít pořídit nějaké záběry.

Mluvčí festivalu Balloon Fiesta, Tom Garrity, řekl, že lidé mohou používat drony jak chtějí, ale v minimální vzdálenosti 5 km od místa konání festivalu.

Do věci se zapojí i Federální letecká správa

Federální letecká správa (FAA) monitorovala celou událost již minulý rok. Návštěvníci byli údajně ohleduplní a nebyl s nimi žádný problém.

FAA bude na festival dohlížet i tento rok.

Garrity řekl, že se rychle vypořádají s těmi, kteří s drony i přes výzvu poletí a to bez ohledu na to, zda s dronem již přistáli.

“Měli jsme zde minulý rok pár lidí, kteří zkoušeli, kam až mohou zajít. Byli jsme však schopni zjistit, kde jsou a promluvit si s nimi.”

Mluvčí FAA řekl, že si nebyl vědom žádných pokut udělených minulý rok. Dále prohlásil, že vzdělávání byl jejich primární cíl.

Záběry z festivalu můžete vidět níže:

 

 

Zdroj: koat.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse