Phantom 3 Advanced – Nezbytné kroky pro první start

| Igor Vlahovič

Než jsem mohl poprvé vzlétnout s novou kvadrokoptérou DJI Phantom 3 Advanced, musel jsem provést několik základních kroků. Není možné dron vybalit z krabice a letět. Hrozí totiž jeho nestabilita a další problémy.

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

Co je tedy třeba?

Prvně je potřeba nabít akumulátor do dronu a vysílač. Nabití je prováděno z důvodu následných aktualizací dronu a vysílaček. Tyto kroky je doporučeno provádět s nabitým akumulátorem.

Následně je potřeba ze stránek DJI stáhnout aplikaci DJI GO, která se pak instaluje do vašeho zařízení s operačním systémem Android nebo iOS. Z těchto stránek se také stáhne nejnovější aktualizační software pro řídící jednotku kvadrokoptéry a pro vysílač.

Provedl jsem následující postup:

  • částečně jsem nabil akumulátory
  • stáhl jsem firmware a aplikaci DJI GO
  • DJI GO jsem instaloval jednak do telefonu (Asus Zenfone 5), a pak také do tabletu Acer Iconia Tab 7 B170. Na obou zařízeních mi aplikace jede bez problémů. Musel jsem pouze aktivovat ladění USB zdrojů.

Stažení souboru a aktualizace dronu

Po stažení ZIP souboru jsem jej rozbalil na HDD. Následně jsem aktualizační soubor zkopíroval do hlavního adresáře micro SD karty. Potom jsem ji vložil do slotu pro micro SD kartu do kamery a pustil Phantom (bez zapnutého vysílače). Po pár sekundách se spustila aktualizace, která trvala cca 20 minut. Znakem probíhající aktualizace bylo střídavé blikání diody červená/zelená. Jakmile je vše hotovo, změní se blikání na zelenou a změní se i zvuk signalizace.

Micro SD kartu je poté třeba vložit do PC. Poté musíte zkontrolovat textový soubor a stav provedení aktualizace.

Nastavení aplikace DJI GO

Následně jsem stáhl a nainstaloval DJI GO. Po spuštění jsem musel projít základní procedurou včetně zadání názvu dronu, výběru řídícího módu, nastavení vlastní volby (C1, C2), nastavení jednotek a typu videa, volbu začátečnického módu a nakonec provedení registrace přes e-mail.

Objevil se vstup do kamery. Naskočila obrazovka s náhledem a kompletním přehledem. Systém vás ihned informuje, co je potřeba aktualizovat. Prvně jsem tedy provedl výše uvedenou aktualizace stroje.

Doladění detailů

Následovala aktualizace vysílače. Tu jsem provedl přímo přes aplikaci. Stáhl se soubor a proběhla aktualizace.

Pomocí micro SD karty byl ještě třeba aktualizovat firmware každého akumulátoru.

Nakonec jsem byl vyzván ke kalibraci IMU jednotky. Po provedení jsem zkontroloval stav systému. Vše bylo naprosto v pořádku. Po opětovném spuštění aplikace automaticky naskočí úvodní obrazovka informací s aktualizací a potřebnými úkony před letem.

Celý postup si můžete prohlédnout na videu níže:

Komentáře (1)Vstup do diskuse