Podívejte se na nejhloupější havárii dronu, jakou jste kdy viděli

| Petr Minařík

Možná už jste slyšeli o fenoménu střílení dýní, který je součástí vědeckých experimentů. Lidé se snaží vymyslet nejlepší způsob, jak vystřelit dýni a poslat ji do co největší možné vzdálenosti.

Poslední momenty před "smrtí" dronu | Zdroj: video

Poslední momenty před „smrtí“ dronu | Zdroj: video

Jeden z uživatelů webových stránek Reddit, privatejohngarret, dostal lekci. Zjistil, jak silné může být dýňové dělo, když letěl se svým dronem navštívit jednu dýňovou farmu. Video je nazváno v překladu: “Nejhloupější havárie dronu vůbec – Jsem blbec.” Na popud své dcery vyletěl s dronem a začal natáčet…

Co se stalo?

Majitel kvadrokoptéry DJI Phantom 2 byl se svým dronem ve špatný čas na špatném místě. Právě když letěla dýně rychlostí asi 322 km/h, zasáhla jeho dron a okamžitě jej poslala k zemi. Kanón pracuje na principu stlačeného vzduchu a ten den se stal pro jeho dron osudný. Udělal totiž z dýně smrtící projektil.

Video bylo zveřejněno v neděli 2. 11. 2015. Začíná sice poměrně pokojně – slunce svítí, listí se zbarvuje do podzimních barev a Phantom si ve vzduchu bzučí. Najednou se ale kdesi v dáli objeví kouř a zvuk kanónu, který něco vystřelil. Během několika sekund už jde vidět dýně, jak letí přímo na dron. Ten následně padá ve spirále k zemi.

Uživatel privatejohngarret následně napsal na Reddit, že dron bylo poměrně snadné najít, avšak s kamerou GoPro už to tak jednoduché nebylo. Než ji našel, trvalo to 4 hodiny. Celková škoda se vyšplhala na zhruba 12 tisíc Kč.

Jaké z toho plyne ponaučení? Nesnažte se dronem natočit střílející dýňový kanón, a když už, důkladně promyslete, odkud budete natáčet.

Na následujícím videu se můžete podívat, jak celá situace probíhala.

 

 

Zdroj: cnet.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse