Společnost 3DR odstartovala nový vzdělávací program 3DU

| Petr Minařík

3DR, největší Severoamerický výrobce dronů, odstartoval nový vzdělávací program zaměřený na drony. Program zvaný 3DU má podpořit několik dalších programů napříč USA. 3DU nabízí hardwarové slevy a sponzoring za účelem připravit novou generaci na nově vznikající UAV průmysl.

3DU - vzdělávací program od 3D Robotics | Zdroj: 3drobotics.com

3DU – vzdělávací program od 3D Robotics | Zdroj: 3drobotics.com

Rozšíření znalostí o dronech

“V minulosti byl výzkum dronů omezený spíše na letecká nebo technická oddělení,” říká Chris Anderson, výkonný ředitel 3D Robotics. “Avšak to se rychle mění.” Zatímco 3DR pokračuje ve sponzoringu UAV projektů a týmových soutěží se svým open-source autopilotem Pixhawk, očekává se velké zvýšení poptávky po ready-to-fly (RTF) dronech. 3DU mimo jiné nabídne také akademické slevy na RTF letouny, včetně své vlajkové lodi Solo.

“Školy si uvědomují, že se z bezpilotních letounů stane multimiliardový komerční průmysl,” říká Anderson. “V důsledku toho jsme svědky masivního přijetí naší droní platformy ve vzdělání. Rozmanitost a kreativita těchto programů je úžasná, od archeologie přes kinematografii po přesné zemědělství. Vidíme, jak se vytváří tvar budoucí generace tohoto průmyslu a my jej chceme ještě posílit.”

Co program přinese?

Jak již bylo řečeno, program poskytne slevy jak pro studenty, tak pro fakulty a to na kvadrokoptéru 3DR Solo, tak i na další hardware pro tuto kvadrokoptéru. Solo je ideální dron pro školství, jelikož je pedagogicky intuitivní – snadno se s ním léta a disponuje bezpečnostními funkcemi – jedná se o otevřenou platformu, která běží na 1 GHz počítačích Linux. Umožňuje tedy možnost vývoje. Studenti mohou experimentovat se softwarem stejně jako s hardwarem. A jelikož je kvadrokoptéra Solo otevřená inovaci, školy budou mít jistotu, že mohou investovat do správné technologie pro různé potřeby a nemusí se znovu kompletně vybavovat při otevření nového kurzu.

Každopádně opravdové vzdělání o bezpilotních letounech tkví ve využití software. 3DR má otevřen vývoj platformy zvané DroneKit, kterou studenti mohou využívat, aby se o ní učili, experimentovali s ní a vyvíjeli nové aplikace pro drony. “Chceme, aby byl platforma Solo číslem jedna v akademické sféře,” řekl Brandon Basso, viceprezident softwarového inženýrství firmy 3DR.

Spolupráce s dalšími programy

Program 3DU není sám, který podporuje školy. Spolupracuje s rostoucím počtem společností, aby poskytl slevy na další produkty. Jednou z takových společností je například Panoptes, která vyrábí systém eBumper pro kvadrokoptéry 3DR Iris+ a řadu DJI Phantom 2. Tento systém zajišťuje vyhnutí se překážkám.

 

 

Program 3DU bude publikovat také pravidelný akademický newsletter. “Každý den objevujeme mnohá další využití dronu napříč různým odvětvím,” říká doktor Greg Crutsinger, ředitel programu 3DU. “Chceme si být jisti, že se svět dozví, jak se vzdělání transformovalo přímo z nebe.”

Zdroj: diydrones.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse