Americký turista varován britskou policií kvůli porušení bezpečnostních varování

| Petr Minařík

Americkému turistovi bylo uděleno varování britskou policií poté, co letěl se svým dronem nad hradem Windsor, zatímco byla královna doma.

Model letounu, byl spatřen, když letěl ve vzdálenosti menší než 50 metrů od historické budovy.

Mluvčí Metropolitní policie (MP) řekl: „Strážníci z MP zastavili muže, který létal se svým letounem ve vzdálenosti menší než 50 metrů od historické budovy, což je protizákonné. Muži bylo domluveno a byl poučen o příslušném zákonu. Žádné další akce nebyly podniknuty.“

Očitý svědek řekl deníku The Sun: „Chtěl nahrát letecké snímky na YouTube. Ale bylo mu řečeno, aby záznamy smazal. …Dron byl obrovský, velký asi jeden metr.“

Drony získávají popularitu nejen u turistů. Díky nim se totiž dají pořizovat skvělé letecké záběry, avšak po celém světě jsou různé zákony, které použití dronů omezují.

Podobné případy narušení bezpečnosti dronem nejsou neobvyklé.

Dron na střeše úřadu předsedy vlády v Japonsku

Dron s radioaktivním pískem na střeše | Zdroj: Caters News

Dron s radioaktivním pískem na střeše úřadu předsedy vlády v Japonsku | Zdroj: Caters News

Minulý měsíc byl japonskou policií zadržen muž, který se přiznal k přistání se svým dronem na střeše úřadu předsedy vlády. Dron obsahoval mírně radioaktivní písek. Muž tak učinil na protest proti vládní politice o jaderné energii.

Malý dron obsahoval stopy radiace a spustil obavy o možném teroristickém útoku použitím bezpilotních prostředků, prohlásila kancelář předsedy vlády. Infiltrace do japonského politického sídla také vznesla otázky ohledně tamní úrovni bezpečnosti.

Drony v Paříži

Dron u Eiffelovy věže v Paříži | Zdroj: AFP News

Dron u Eiffelovy věže v Paříži | Zdroj: AFP News

Také Paříž byla v lednu tohoto roku v pohotovosti, po spatření „nejméně“ pěti dronů, které nezákonně létaly okolo městských památek, včetně Eiffelovy věže, Náměstí Bastilly a budovy velvyslanectví Spojených států.

Bezpilotní letouny byly přes noc spatřeny také blízko francouzského hlavního náměstí Svornosti a Pařížské Invalidovny, kde je pohřben Napoleon Bonaparte.

Francouzské bezpečnostní zdroje nebyly schopny vystopovat piloty dronů, které jsou obvykle vybaveny kamerou a mohou být využity pro sledování teroristického cíle.

Zdroj: dailymail.co.uk

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse