Pašeráci heroinu využívají drony

| Petr Minařík

Dva muži se přiznali, že využili bezpilotní letoun (dron) při pokusu transportovat téměř 13 kg heroinu. Pohraniční orgány tvrdí, že je to vůbec poprvé, co zmařili pokus o pašování takového množství heroinu na hranicích Mexika a USA.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Jonathan Elias (18) a Brayan Valle (19) u federálního soudu přiznali, že řídili dron do města Calexico v Kalifornii, aby vyzvedli tašku s téměř 13 kily heroinu, která měla být poslána přes hranice dronem.

Elias převzal kontrolu nad dronem od operátora v Mexiku, jakmile letoun přeletěl hranici. Valle poté uznal, že drogy umístil do kufru.

“Jelikož jsou hranice střeženy velmi přísně, pašeráci drog vymýšlí všemožné způsoby, jak přepravit své zboží. Ať už pod nebo nad hranicemi,” řekla Laura Duffy, advokátka pro jižní obvod Kalifornie. “Našli jsme jejich tunely, Cessny, vodní skútry, loďky a nyní i dron.”

Tento objev přišel zhruba čtyři roky poté, co úřady začaly objevovat ultralehké letouny, které křižovaly hranici v oblasti California Imperial Valley , aby shazovaly balíky marihuany. Tato taktika se začala rozšiřovat i na dalších úsecích hranic. Podobně jako ultralighty, i drony jsou limitovány váhou, kterou mohou nést. Úřady jim však začínají věnovat větší pozornost, protože se začínají těšit stále větší oblibě.

Obžalovaní čelí maximálním trestům 20 let ve vězení za držení heroinu se záměrem jeho distribuce.

Zdroj: telegraph.co.uk

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse