Drony v Polsku pomáhají chytat zloděje na železnicích

| Petr Minařík

PKP Cargo, největší železniční nákladní dopravce v Polsku, nedávno oznámil, že mu drony významně pomáhají při redukování počtu krádeží z vlaků.

Drony v Polsku pomáhají chytat zloděje | Zdroj: PKP Cargo

Drony v Polsku pomáhají chytat zloděje | Zdroj: PKP Cargo

“Díky iniciativě provedenou firmou PKP Cargo, byl v první polovině roku snížen počet krádeží z vlaků téměř o 60%,” komentuje společnost v prohlášení.

Drony jsou využívány k natáčení okolo vytipovaných vlaků, mezi které patří především vlaky s uhlím. Ty totiž bývají nejčastěji vykrádány.

“Díky faktu, že jsme na drony nainstalovali kamery s vysoce kvalitním optickým zoomem, je možné shromáždit důkazy, které umožní policii identifikovat zloděje. Během letu jsou drony prakticky neslyšitelné, a díky jejich malé velikosti a barvě je těžké si jich všimnout, vysvětluje PKP Cargo.

V první polovině roku 2015 klesla hodnota ukradeného zboží o 59% v porovnání se stejným období v roce 2014. Ztráty tehdy činily v přepočtu téměř 110 milionů Kč.

Podle Maciej Borecki, vedoucího bezpečnosti a kontrolního úřadu společnosti, se investice do dronů již teď vrátila. Kolik dronů však společnost má a jaká je jejich hodnota však zůstává tajné.

Organizované zločinecké skupiny jsou často za nákladními vlaky, což je běžná taktika pro vytvoření překážky na trati za účelem zastavit vlak.

Zdroj: thenews.pl

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Dron s kamerou

Komentáře (0)Vstup do diskuse