Nová kvadrokoptéra Easy Drone XL Pro

| Petr Minařík

Na serveru Kickstarter byla představena nová kvadrokoptéra Easy Drone XL Pro. Tato verze dronu má základy ve starším modelu Easy Drone, který byl na Kickstarteru financována již minulý rok. Dle slov GoFly, výrobce kvadrokoptéry, se nyní jedná o průlomovou kvadrokoptéru a to hned v několika směrech.

Kvadrokoptéra Easy Drone XL Pro | Zdroj: kickstarter.com - Easy Drone XL Pro

Kvadrokoptéra Easy Drone XL Pro | Zdroj: kickstarter.com – Easy Drone XL Pro

V čem se tedy tato kvadrokoptéra odlišuje od ostatních?

Doba letu

Problém současných dronů, bývá krátká doba letu. Výrobce kvadrokoptéry Easy Drone XL Pro tedy zapracoval na výdrži stroji. Ten nyní ve vzduchu vydrží až 45 minut, avšak s gimbalem a kamerou GoPro padá doba letu na nějakých 25 minut.

Velikost rámu

Diagonální vzdálenost od motoru k motoru činí 700 mm. Pro srovnání, u kvadrokoptéry DJI Phantom je to přesně polovina, tedy 350 mm.

Vleze se do batohu

I přes svoje rozměry se Easy Drone XL Pro vleze do batohu. Konstrukce kvadrokoptéry je totiž modulární, takže se dají všechny části rozložit a naskládat do batohu.

Batoh pro přepravu kvadrokoptéry Easy Drone XL Pro | Zdroj: kickstarter.com

Batoh pro přepravu kvadrokoptéry Easy Drone XL Pro | Zdroj: kickstarter.com

Jak probíhá složený kvadrokoptéry můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Unese profesionální kameru

Maximální přidaná zátěž činí 1,4 kg. To je dostatek na unesení 2-osého gimbalu a kamery (například Canon EOS – M series, Sony Alpha, Nikon 1 nebo BlackMagic Pocket). Easy Drone XL Pro je tak platforma vhodná i pro náročnější fotografy.

 

 

Cena za kvadrokoptéru (bez gimbalu) činí 48 tisíc Kč. Gimbal lze pořídit za příplatek 7 tisíc Kč. Pokud však projekt podpoříte na serveru Kickstarter, bude Easy Drone XL Pro váš za zvýhodněnou cenu 36 tisíc Kč.

Zdroj: kickstarter.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse